Τεννές: «Οι παίκτες έδωσαν την ψυχή τους»

Ο Μπάμπης Τεννές δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για τη νίκη της Λαμίας επί του Πλατανιά, ενώ στάθηκε στο δοκάρι του Πλατανιά στο πρώτο ημίχρονο. Η Λαμία πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Πλατανιά στο ΔΑΚ, πανηγυρίζοντας άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα στη φυσική της έδρα. Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο […]

30 Οκτωβρίου 2017

του/της Ανδρέας Κούκουρας

Ο Μπάμπης Τεννές δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για τη νίκη της Λαμίας επί του Πλατανιά, ενώ στάθηκε στο δοκάρι του Πλατανιά στο πρώτο ημίχρονο.

Η Λαμία πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Πλατανιά στο ΔΑΚ, πανηγυρίζοντας άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα στη φυσική της έδρα.

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής των Φθιωτών, Μπάμπης Τεννές, έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για την προσπάθεια που κατέβαλαν.

«Είχαμε τον έλεγχο, όμως σταθήκαμε και τυχεροί που δεν σκόραραν οι αντίπαλοι μας, σε μία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Τα παιδιά αγωνίστηκαν με πάθος και έδωσαν τη ψυχή τους. Είναι μία μεγάλη νίκη για εμάς, απέναντι σε έναν αντίπαλο με τον οποίο έχουμε τους ίδιους στόχους», ανέφερε ο Έλληνας τεχνικός, εμφανώς ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του και το αποτέλεσμα.