Α΄ Φθιώτιδας: Ματς κομβικής σημασίας για play off και σωτηρία

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣ Φθιώτιδας το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας, με τις αναμετρήσεις να διεξάγονται το Σάββατο 9 Μαρτίου στις 16:00. Η πρωτοπόρος Αταλάντη δοκιμάζεται στην Κάτω Τιθορέα και την έδρα του Κηφισσού στην

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Εκτύπωση

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣ Φθιώτιδας το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας, με τις αναμετρήσεις να διεξάγονται το Σάββατο 9 Μαρτίου στις 16:00.

Η πρωτοπόρος Αταλάντη δοκιμάζεται στην Κάτω Τιθορέα και την έδρα του Κηφισσού στην προσπάθεια της να αποσπαστεί με 7 και πλέον βαθμούς από τη δεύτερη θέση ώστε να καταφέρει να προβιβαστεί απευθείας στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

Από εκεί και πέρα σχετικά με τις θέσεις που ενδέχεται να οδηγήσουν στα μπαράζ, υπό προϋποθέσεις, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του Νέου Κρικέλλου με τη Μαλεσίνα, των Καλυβίων με την Αγία Παρασκευή και του Οπούντιου Μαρτίνου με αντίπαλο την Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας.

Για τα μεσαία στρώματα της Κατηγορίας η Δάφνη Λιβανατών υποδέχεται στην έδρα της τον Ελατειακό που προσπαθεί να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση της κατάταξης, ενώ η Προοδευτική Λάρυμνας ταξιδέυει στον Μώλο όπου ο τοπικός Παμμωλιακός θα προσπαθήσει να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη που οδηγούν στη διαδικασία των play out.

Τέλος, ματς κομβικής σημασίας θα διεξεχθεί στον Άγιο Γεώργιο Τυμφρηστού όπου ο τοπικός Κεραυνός υποδέχεται τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με το τελικό αποτέλεσμα να ορίζει σε μεγάλο βαθμό τις από εδώ και πέρα βλέψεις των δύο ομάδωνκαι την εξασφάλιση της παραμονής, είτε απευθείας, είτε μέσω της ψυχοφθόρου διαδικασίας των play out.

Δείτε αναλυτικά τους  αγώνες  που  θα  διεξαχθούν  καθώς επίσης & τους ορισμούς των διαιτητών    για  την   21η  αγωνιστική  του  πρωταθλήματος  της  Α΄ Κατηγορίας:

Αγώνας:       ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΑΝΑΓ ΔΥΤ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Διαιτητής:   ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ

Βοηθοί:      ΣΚΟΥΡΑΣ-ΦΑΡΜΑΚΗΣ

Αγώνας:          ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ -ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ

Διαιτητής:   ΤΣΙΑΒΟΣ

Βοηθοί:          ΧΑΝΗΣ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΙΩΑ

Αγώνας:       ΝΕΟ ΚΡΙΚΕΛΟ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

Διαιτητής:   ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Βοηθοί:         ΛΙΤΟΣΕΛΙΤΗΣ -ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ

Αγώνας:        ΚΑΛΥΒΙΑ-ΝΙΚΗ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

Διαιτητής:       ΞΕΦΛΟΥΔΑΣ

Βοηθοί:         ΖΑΦΕΙΡΗΣ- ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Αγώνας:       ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ

Διαιτητής:     ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Κ

Βοηθοί:        ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ-ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ

Αγώνας:       ΚΗΦΙΣΣΟΣ-ΑΤΑΛΑΝΤΗ

Διαιτητής:    ΣΟΥΦΛΕΡΟΣ

Βοηθοί:         ΚΟΥΤΣΟΒΟΥΛΟΣ-ΚΟΥΡΕΜΑΔΑΣ

Αγώνας:       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Διαιτητής:   ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Βοηθοί:         ΚΟΜΗΤΗΣ-ΒΛΑΧΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1ΑΤΑΛΑΝΤΗ47
2Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ41
3ΚΑΛΥΒΙΑ36
4ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ36
5ΜΑΛΕΣΙΝΑ35
6ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ34
7ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ28
8ΚΗΦΙΣΣΟΣ25
9ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ25
10ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ24
11ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ23
12ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ16
13ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ12
14ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ11

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣ Φθιώτιδας το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας, με τις αναμετρήσεις να διεξάγονται το Σάββατο 9 Μαρτίου στις 16:00.

Η πρωτοπόρος Αταλάντη δοκιμάζεται στην Κάτω Τιθορέα και την έδρα του Κηφισσού στην προσπάθεια της να αποσπαστεί με 7 και πλέον βαθμούς από τη δεύτερη θέση ώστε να καταφέρει να προβιβαστεί απευθείας στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

Από εκεί και πέρα σχετικά με τις θέσεις που ενδέχεται να οδηγήσουν στα μπαράζ, υπό προϋποθέσεις, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του Νέου Κρικέλλου με τη Μαλεσίνα, των Καλυβίων με την Αγία Παρασκευή και του Οπούντιου Μαρτίνου με αντίπαλο την Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας.

Για τα μεσαία στρώματα της Κατηγορίας η Δάφνη Λιβανατών υποδέχεται στην έδρα της τον Ελατειακό που προσπαθεί να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση της κατάταξης, ενώ η Προοδευτική Λάρυμνας ταξιδέυει στον Μώλο όπου ο τοπικός Παμμωλιακός θα προσπαθήσει να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη που οδηγούν στη διαδικασία των play out.

Τέλος, ματς κομβικής σημασίας θα διεξεχθεί στον Άγιο Γεώργιο Τυμφρηστού όπου ο τοπικός Κεραυνός υποδέχεται τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με το τελικό αποτέλεσμα να ορίζει σε μεγάλο βαθμό τις από εδώ και πέρα βλέψεις των δύο ομάδωνκαι την εξασφάλιση της παραμονής, είτε απευθείας, είτε μέσω της ψυχοφθόρου διαδικασίας των play out.

Δείτε αναλυτικά τους  αγώνες  που  θα  διεξαχθούν  καθώς επίσης & τους ορισμούς των διαιτητών    για  την   21η  αγωνιστική  του  πρωταθλήματος  της  Α΄ Κατηγορίας:

Αγώνας:       ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΑΝΑΓ ΔΥΤ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Διαιτητής:   ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ

Βοηθοί:      ΣΚΟΥΡΑΣ-ΦΑΡΜΑΚΗΣ

Αγώνας:          ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ -ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ

Διαιτητής:   ΤΣΙΑΒΟΣ

Βοηθοί:          ΧΑΝΗΣ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΙΩΑ

Αγώνας:       ΝΕΟ ΚΡΙΚΕΛΟ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

Διαιτητής:   ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Βοηθοί:         ΛΙΤΟΣΕΛΙΤΗΣ -ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ

Αγώνας:        ΚΑΛΥΒΙΑ-ΝΙΚΗ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

Διαιτητής:       ΞΕΦΛΟΥΔΑΣ

Βοηθοί:         ΖΑΦΕΙΡΗΣ- ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Αγώνας:       ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ

Διαιτητής:     ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Κ

Βοηθοί:        ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ-ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ

Αγώνας:       ΚΗΦΙΣΣΟΣ-ΑΤΑΛΑΝΤΗ

Διαιτητής:    ΣΟΥΦΛΕΡΟΣ

Βοηθοί:         ΚΟΥΤΣΟΒΟΥΛΟΣ-ΚΟΥΡΕΜΑΔΑΣ

Αγώνας:       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Διαιτητής:   ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Βοηθοί:         ΚΟΜΗΤΗΣ-ΒΛΑΧΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1ΑΤΑΛΑΝΤΗ47
2Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ41
3ΚΑΛΥΒΙΑ36
4ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ36
5ΜΑΛΕΣΙΝΑ35
6ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ34
7ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ28
8ΚΗΦΙΣΣΟΣ25
9ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ25
10ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ24
11ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ23
12ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ16
13ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ12
14ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ11

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΔΙΑΒΑΣΤΕ