Α΄ Φθιώτιδας: Στην τελική ευθεία με ντέρμπι εν όψει Play Off & Play Out

Με την 24η αγωνιστική προ των πυλών και με μόλις δύο επιπλέον αγωνιστικές να υπολείπονται για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας, δεν είναι λίγες οι αναμετρήσεις που αναμένεται να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον της φίλαθλης κοινής γνώμης,

Με την 24η αγωνιστική προ των πυλών και με μόλις δύο επιπλέον αγωνιστικές να υπολείπονται για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας, δεν είναι λίγες οι αναμετρήσεις που αναμένεται να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον της φίλαθλης κοινής γνώμης, τόσο στην κορυφή όσο και στην ουρά της βαθμολογίας, εν αναμονή πάντα των επικείμενων Play Off & Play Out που θα διαμορφώσουν την τελική κατάταξη της κορυφαίας ερασιτεχνικής κατηγορίας της ποδοσφαιρικής Φθιώτιδας.

Ειδικότερα, τα φώτα της 24ης αγωνιστικής στρέφονται στο Γήπεδο του Σταυρού όπου Α.Ε. Καλυβίων και Οπούντιος Μαρτίνου αναμετρώνται με φόντο την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και για την εξασφάλιση και μαθηματικά της συμμετοχής τους στη διαδικασία των Play Off.

Σε συνάρτηση με τα παραπάνω οι συναντήσεις που ξεχωρίζουν από το αγωνιστικό πρόγραμμα και εκ του αποτελέσματος μπορούν να προκαλέσουν ανακατατάξεις στην πρώτη 4αδα του πρωταθλήματος, είτε έμμεσα είτε άμεσα, είναι οι ακόλουθες:

  • (6η θέση) Μαλεσίνα – Αταλάντη (1η θέση)

  • (2η θέση) Νέο Κρίκελλο – Παμμωλιακός (8η θέση)

  • (5η θέση) Δάφνη Λιβανατών – Κηφισσός Κάτω Τιθορέας (10η θέση)

Στον αντίποδα, όσον αφορά τις ομάδες που βρίσκονται από τη μέση και κάτω της τρέχουσας κατάταξης και θα προσπαθήσουν είτε να αποφύγουν την 14η θέση και τον απευθείας υποβιβασμό στη Β΄ κατηγορία, είτε να παρακάμψουν την ψυχοφθόρο διαδικασία των Play Out και να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην Α΄, η προσοχή του φίλαθλου κόσμου εστιάζεται σε κάθε περίπτωση στα τρία παρακάτω ποδοσφαιρικά μέτωπα.

Στη Δυτική Φθιώτιδα, όπου η τοπική Αναγέννηση (11η θέση) υποδέχεται τον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου (12η θέση), στην Ελάτεια όπου ο τοπικός Ελατεικός (14η θέση) αντιμετωπίζει τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου (9η θέση) και στη Λάρυμνα, όπου η ομώνυμη Προοδευτική (7η θέση) αναμετράται με τη Νίκη Αγίας Παρασκευής (13η θέση) .

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που θα διεξαχθούν για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Φ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/03/2019 – ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 15.30

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ – ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ – ΚΗΦΙΣΣΟΣ
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ – ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΤΑΛΑΝΤΗ54
Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ50
ΚΑΛΥΒΙΑ43
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ42
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ38
ΜΑΛΕΣΙΝΑ37
ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ31
ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ30
ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ28
ΚΗΦΙΣΣΟΣ27
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ25
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ17
ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ16
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ12

Το πρόγραμμα των δύο τελευταίων αγωνιστικών του πρωταθλήματος

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που θα διεξαχθούν για τη 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Φ.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ – ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ
ΚΗΦΙΣΣΟΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Ν.ΚΡΙΚΕΛΛΟ
ΑΡΗΣ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ
ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΑΝΑΓ.ΔΥΤ.ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΜΑΛΕΣΙΝΑ

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που θα διεξαχθούν για την 26η αγωνιστική του πωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας Της Ε.Π.Σ.Φ.

ΚΗΦΙΣΣΟΣ – ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ – ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΣΗΣ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ

Με την 24η αγωνιστική προ των πυλών και με μόλις δύο επιπλέον αγωνιστικές να υπολείπονται για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας, δεν είναι λίγες οι αναμετρήσεις που αναμένεται να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον της φίλαθλης κοινής γνώμης, τόσο στην κορυφή όσο και στην ουρά της βαθμολογίας, εν αναμονή πάντα των επικείμενων Play Off & Play Out που θα διαμορφώσουν την τελική κατάταξη της κορυφαίας ερασιτεχνικής κατηγορίας της ποδοσφαιρικής Φθιώτιδας.

Ειδικότερα, τα φώτα της 24ης αγωνιστικής στρέφονται στο Γήπεδο του Σταυρού όπου Α.Ε. Καλυβίων και Οπούντιος Μαρτίνου αναμετρώνται με φόντο την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και για την εξασφάλιση και μαθηματικά της συμμετοχής τους στη διαδικασία των Play Off.

Σε συνάρτηση με τα παραπάνω οι συναντήσεις που ξεχωρίζουν από το αγωνιστικό πρόγραμμα και εκ του αποτελέσματος μπορούν να προκαλέσουν ανακατατάξεις στην πρώτη 4αδα του πρωταθλήματος, είτε έμμεσα είτε άμεσα, είναι οι ακόλουθες:

  • (6η θέση) Μαλεσίνα – Αταλάντη (1η θέση)

  • (2η θέση) Νέο Κρίκελλο – Παμμωλιακός (8η θέση)

  • (5η θέση) Δάφνη Λιβανατών – Κηφισσός Κάτω Τιθορέας (10η θέση)

Στον αντίποδα, όσον αφορά τις ομάδες που βρίσκονται από τη μέση και κάτω της τρέχουσας κατάταξης και θα προσπαθήσουν είτε να αποφύγουν την 14η θέση και τον απευθείας υποβιβασμό στη Β΄ κατηγορία, είτε να παρακάμψουν την ψυχοφθόρο διαδικασία των Play Out και να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην Α΄, η προσοχή του φίλαθλου κόσμου εστιάζεται σε κάθε περίπτωση στα τρία παρακάτω ποδοσφαιρικά μέτωπα.

Στη Δυτική Φθιώτιδα, όπου η τοπική Αναγέννηση (11η θέση) υποδέχεται τον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου (12η θέση), στην Ελάτεια όπου ο τοπικός Ελατεικός (14η θέση) αντιμετωπίζει τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου (9η θέση) και στη Λάρυμνα, όπου η ομώνυμη Προοδευτική (7η θέση) αναμετράται με τη Νίκη Αγίας Παρασκευής (13η θέση) .

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που θα διεξαχθούν για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Φ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/03/2019 – ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 15.30

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ – ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ – ΚΗΦΙΣΣΟΣ
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ – ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΤΑΛΑΝΤΗ54
Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ50
ΚΑΛΥΒΙΑ43
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ42
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ38
ΜΑΛΕΣΙΝΑ37
ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ31
ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ30
ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ28
ΚΗΦΙΣΣΟΣ27
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ25
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ17
ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ16
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ12

Το πρόγραμμα των δύο τελευταίων αγωνιστικών του πρωταθλήματος

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που θα διεξαχθούν για τη 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Φ.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ – ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ
ΚΗΦΙΣΣΟΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Ν.ΚΡΙΚΕΛΛΟ
ΑΡΗΣ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ
ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΑΝΑΓ.ΔΥΤ.ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΜΑΛΕΣΙΝΑ

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που θα διεξαχθούν για την 26η αγωνιστική του πωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας Της Ε.Π.Σ.Φ.

ΚΗΦΙΣΣΟΣ – ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
Ν. ΚΡΙΚΕΛΛΟ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ – ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ
ΑΝΑΓ. ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΣΗΣ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *