Το Super Cup Βοιωτίας 2019 στο Ύπατο ( Photos )

0

Η ομάδα του  Α.Ο. Υπάτου κατέκτησε  το Super Cup Βοιωτίας 2019 αφού επικράτησε Κιθαιρώνα Kαπαρελίου  με σκορ 3-2.

Ο Κιθαιρώνας άνοιξε το σκορ στο 17΄ με τον Πλαστουργό, ενώ στο 22΄ το Ύπατο ισοφάρισε με τον Καντού. Στο 64’ ο Βραζιλιάνος με χτύπημα πέναλτι έκανε 2-1. Στο 74’ ο Ποτουρίδης ανέβασε σε  3-1 και  ο Μερκούρης  στο 80΄μείωσε στο τελικό 3-2. Ο Κιθαιρώνας πίεσε για να ισοφαρίσει και είχε μεγάλη ευκαιρία στο 90’ για πάει παράταση, αλλά το σουτ του Πλαστουργού, χτύπησε το δοκάρι.

Κιθαιρώνας Καπαρελίου (Σωτήρης Παπαναστασίου – Αγγελος Κυριάκου): Χ.Γερογιάννης – Νικολακόπουλος , Σεχάι, Ευθυμίου, Τσέλλος, Αργυρίου, Λάμπρου (75’ Κουκούλας), Αποστολόπουλος (85′ λ.τρ. Σκουρτανιώτης ), Δαδακος (63’ Μερκούρης), Πλαστουργός, Πατσιλης (88’ Γκαρδιακός).

Α.Ο. Υπάτου (Στάθης Σταθόπουλος): Κραβαρίτης – Κουτσούμπας, Γκούμας, Ρούσσης, Παπαχαραλάμπους (84’ Σβίγγος), Δέδες, Βιέννας (86’ Οικονομόπουλος), Σπηλιώτης (46′ Νικολόπουλος), Καντού, Σαχσανίδης Ποτουρίδης (78’ Καράι).

Φωτογραφίες:  Παναγιώτης Πραγιάννης

Στην ανάπαυλα του τελικού η Ε.Π.Σ. Βοιωτίας απένειμε τιμητικές πλακέτες στον πρώην Δήμαρχο Θήβας, Σπύρο Νικολάου, στους πρώην παράγοντες: Βασίλη Τουρίκη και Δημήτρη Λαλιώτη καθώς και στους πρώην ποδοσφαιριστές Μιχάλη Κασάπη και Θανάση Βασιλείου
Τιμητική πλακέτα απενεμήθη και στον Σπύρο Παναγιώτου, τον οπερατέρ του “STAR Κεντρικής Ελλάδας”, ο οποίος πριν από λίγες ημέρες έφυγε από κοντά μας.
Την πλακέτα παρέλαβε η περιφερειακή σύμβουλος, Βάσω Κοροπούλη.
Στην μνήμη του Σπύρου Παναγιώτου τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν από την έναρξη του αγώνα…