Δύσκολα “λύγισε” ο Λεβαδειακός

Λύγισε δύσκολα ο Ολυμπιακός τον Λεβαδειακό 1-0 για την πρεμιέρα του πέμπτου ομίλου του Κυπέλλου. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε με κεφαλιά ο Μάνος (μετά από σέντρα του Μασούρα) στο 68ο λεπτό. Ντεμπούτο και μάλιστα ως βασικός έκανε ο Έλληνας φορ, όπως και ο Γιάγια Τουρέ (φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού), ο οποίος ήταν […]

28 Σεπτεμβρίου 2018

του/της Newsroom

Λύγισε δύσκολα ο Ολυμπιακός τον Λεβαδειακό 1-0 για την πρεμιέρα του πέμπτου ομίλου του Κυπέλλου.
Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε με κεφαλιά ο Μάνος (μετά από σέντρα του Μασούρα) στο 68ο λεπτό. Ντεμπούτο και μάλιστα ως βασικός έκανε ο Έλληνας φορ, όπως και ο Γιάγια Τουρέ (φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού), ο οποίος ήταν στο αρχικό σχήμα σε ρόλο οργανωτή και έγινε αλλαγή στο 58ο λεπτό. Έδειξε το πόσο ποιοτικός είναι, αλλά χρειάζεται λίγη υπομονή για να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο ετοιμότητας.
Πρώτη εμφάνιση και για τους Σα , Γκιγιέρμε , Ναουέλ και Μασούρα.
Η ομάδα του Μαρτίνς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν ήταν συνολικά καλή σε αυτό το διάστημα, στο οποίο οι δύο ομάδες έχασαν από δύο καλές ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πιο κλασική στιγμή στο 32’ με τον Μάνγκα. Στο δεύτερο ήταν το αφεντικό της αναμέτρησης και θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ ακόμα.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα και τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας: