Β’ Φθιώτιδας: Η προεπισκόπηση της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος

Με την 20η αγωνιστική να διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Φθιώτιδας και με δύο εναπομένουσες αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, εντείνεται η αγωνία για τις ομάδες που θα καταφέρουν να αναδειχθούν πρωταθλήτριες σε κάθε όμιλο, καθώς

Με την 20η αγωνιστική να διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Φθιώτιδας και με δύο εναπομένουσες αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, εντείνεται η αγωνία για τις ομάδες που θα καταφέρουν να αναδειχθούν πρωταθλήτριες σε κάθε όμιλο, καθώς επίσης και για εκείνες που θα καταφέρουν να εξασφαλίσουν τις δεύτερες προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στα Play Off, που έχει ανακηρύξει η Ε.Π.Σ.Φ.

Πιο συγκεκριμένα, στον 1ο όμιλο τα Καμένα Βούρλα θέλουν να εξασφαλίσουν και μαθηματικά το πρωτάθλημα από τη στιγμή που προηγούνται στην κατάταξη με 6 βαθμούς, ενώ Αγρότης Τραγάνας, Ρεγγίνι και Δαφνησιακός θα διεκδικήσουν μέχρι τη τελευταία στιγμή την είσοδο τους στα Play Off.

Από την άλλη, στον 2ο όμιλο διεξάγεται το πιο αμφίρροπο πρωτάθλημα των τελευταίων ετών με αποτέλεσμα όλα τα σενάρια να παραμένουν ανοιχτά μέχρι και τη δεδομένη χρονική στιγμή. Οι τέσσερις μνηστήρες του τίτλου δεν είναι άλλοι από τους Δόξα Ζηλευτού, Μεξιατικό, Ευρυτανικό και Θύελλα Ροδωνιάς με τη γενικότερη αίσθηση να καταδεικνύει πως η ομάδα που θα υποπέσει στα λιγότερα λάθη θα καταφέρει να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Τέλος, ο ανταγωνισμός δεν λείπει ούτε από τον 3ο όμιλο της δεύτερης τη τάξει ερασιτεχνικής κατηγορίας της ποδοσφαιρικής Φθιώτιδας, αφού Ολυμπιακός Λαμίας και ΑΕ Εχιναίων μπορεί να δείχνουν ότι θα μονομαχήσουν μέχρι τέλους για τον τίτλο, ομάδες όμως όπως η Δίβρη, ο Κεραυνός Βαθύκοιλου και ο Πελασγιακός κάθε άλλο παρά αμελητέα ποσότητα αποτελούν και αναμφίβολα θα επιτελέσουν το δικό τους ρόλο.

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που  θα  διεξαχθούν    για  την   20η  αγωνιστική  του  πρωταθλήματος  της  Β΄  Κατηγορίας  που  διοργανώνει  η  Ε.Π.Σ.Φ.  για  την  αγωνιστική  περίοδο  2018-2019:

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/03/2019 – ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 15.30

ΓΗΠ.   ΜΕΞΙΑΤΩΝ:ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ  –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ
ΓΗΠ.  ΦΡΑΝΤΖΗ:ΦΡΑΝΤΖΗ  –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΛΑΜΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/03/2019 – ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 17.00

1/ΓΗΠ.  ΑΡΚΙΤΣΑΣ: ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ  –  ΡΕΓΓΙΝΙ
2/ΓΗΠ.  
ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ: ΚΑΜ.  ΒΟΥΡΛΑ  –  ΚΟΜΝΗΝΟΣ
3/ΓΗΠ.  ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ  –  ΣΚΑΡΦΕΙΑ
4/ΓΗΠ.  ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ: ΑΕΤΟΣ  ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ  –  ΑΣΤΗΡ  ΑΓ.  ΣΕΡΑΦΕΙΜ
5/ΓΗΠ.  
ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ: ΤΣΟΥΚΑ  –  ΟΜΒΡΟΣ
6/ΓΗΠ.  Π.ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  Π.  ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ  –  ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ  ΠΕΤΡΩΤΟΥ
7/ΓΗΠ.  ΔΟΜΟΚΟΥ: ΑΧΙΛΛΕΥΣ  ΔΟΜΟΚΟΥ  –  ΓΑΡΔΙΚΙ
8/ΓΗΠ.  ΚΑΣΤΡΙΟΥ: ΔΟΞΑ  ΖΗΛΕΥΤΟΥ  –  ΘΥΕΛΛΑ  ΡΟΔΩΝΙΑΣ
9/ΓΗΠ.  ΣΤΑΥΡΟΥ: ΑΣΤΗΡ  ΣΤΑΥΡΟΥ  –  Α.Ε.  ΕΧΙΝΑΙΩΝ
10/ΓΗΠ.   ΓΛΥΦΑΣ: ΓΛΥΦΑ  –  ΘΥΕΛΛΑ  ΜΕΓ.  ΒΡΥΣΗΣ
11/ΓΗΠ.  ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ  –  ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ

Δείτε συνοπτικά τη βαθμολογία του  πρωταθλήματος  και των τριών ομίλων της  Β΄  Κατηγορίας  που  διοργανώνει  η  Ε.Π.Σ.Φ.  για  την  αγωνιστική  περίοδο  2018-2019:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ 44
2 ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ 38
3 ΡΕΓΓΙΝΙ 36
4 ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ 36
5 ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛ. 30
6 ΚΑΛΑΠΟΔΙ 27
7 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ 19
8 ΚΟΜΝΗΝΟΣ 19

9 ΣΚΑΡΦΕΙΑ 11
10 ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ 9
11 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΛΟΚΡΙΔΑΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ 40
2 ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 39
3 ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 39
4 ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ 38
5 ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 29
6 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 26
7 ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ 16
8 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ 14
9 ΤΣΟΥΚΑ 11
10 ΓΑΡΔΙΚΙ 11
11 ΟΜΒΡΟΣ 6

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 42
2 ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ 41
3 ΔΙΒΡΗ 39
4 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ 36
5 ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 33
6 ΓΛΥΦΑ 23
7 ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ 20
8 ΦΡΑΝΤΖΗ 12
9 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 11
10 ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ 11
11 ΜΑΛΙΑΚΟΣ –

Λόγω  του  αγώνα  ΠΑΕ  ΠΑΣ  ΛΑΜΙΑ  1964  –  ΠΑΕ  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ στις  30/03/2019  οι  αγώνες  την εν λόγω ημέρας θα  ξεκινήσουν  στις  15.30, ενώ οι  αγώνες  στις  31/03/2019  λόγω  της  αλλαγής  ώρας  θα  ξεκινήσουν  στις 17.00.

Με την 20η αγωνιστική να διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Φθιώτιδας και με δύο εναπομένουσες αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, εντείνεται η αγωνία για τις ομάδες που θα καταφέρουν να αναδειχθούν πρωταθλήτριες σε κάθε όμιλο, καθώς επίσης και για εκείνες που θα καταφέρουν να εξασφαλίσουν τις δεύτερες προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στα Play Off, που έχει ανακηρύξει η Ε.Π.Σ.Φ.

Πιο συγκεκριμένα, στον 1ο όμιλο τα Καμένα Βούρλα θέλουν να εξασφαλίσουν και μαθηματικά το πρωτάθλημα από τη στιγμή που προηγούνται στην κατάταξη με 6 βαθμούς, ενώ Αγρότης Τραγάνας, Ρεγγίνι και Δαφνησιακός θα διεκδικήσουν μέχρι τη τελευταία στιγμή την είσοδο τους στα Play Off.

Από την άλλη, στον 2ο όμιλο διεξάγεται το πιο αμφίρροπο πρωτάθλημα των τελευταίων ετών με αποτέλεσμα όλα τα σενάρια να παραμένουν ανοιχτά μέχρι και τη δεδομένη χρονική στιγμή. Οι τέσσερις μνηστήρες του τίτλου δεν είναι άλλοι από τους Δόξα Ζηλευτού, Μεξιατικό, Ευρυτανικό και Θύελλα Ροδωνιάς με τη γενικότερη αίσθηση να καταδεικνύει πως η ομάδα που θα υποπέσει στα λιγότερα λάθη θα καταφέρει να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Τέλος, ο ανταγωνισμός δεν λείπει ούτε από τον 3ο όμιλο της δεύτερης τη τάξει ερασιτεχνικής κατηγορίας της ποδοσφαιρικής Φθιώτιδας, αφού Ολυμπιακός Λαμίας και ΑΕ Εχιναίων μπορεί να δείχνουν ότι θα μονομαχήσουν μέχρι τέλους για τον τίτλο, ομάδες όμως όπως η Δίβρη, ο Κεραυνός Βαθύκοιλου και ο Πελασγιακός κάθε άλλο παρά αμελητέα ποσότητα αποτελούν και αναμφίβολα θα επιτελέσουν το δικό τους ρόλο.

Δείτε αναλυτικά τους αγώνες που  θα  διεξαχθούν    για  την   20η  αγωνιστική  του  πρωταθλήματος  της  Β΄  Κατηγορίας  που  διοργανώνει  η  Ε.Π.Σ.Φ.  για  την  αγωνιστική  περίοδο  2018-2019:

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/03/2019 – ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 15.30

ΓΗΠ.   ΜΕΞΙΑΤΩΝ:ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ  –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ
ΓΗΠ.  ΦΡΑΝΤΖΗ:ΦΡΑΝΤΖΗ  –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΛΑΜΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/03/2019 – ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 17.00

1/ΓΗΠ.  ΑΡΚΙΤΣΑΣ: ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ  –  ΡΕΓΓΙΝΙ
2/ΓΗΠ.  
ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ: ΚΑΜ.  ΒΟΥΡΛΑ  –  ΚΟΜΝΗΝΟΣ
3/ΓΗΠ.  ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ  –  ΣΚΑΡΦΕΙΑ
4/ΓΗΠ.  ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ: ΑΕΤΟΣ  ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ  –  ΑΣΤΗΡ  ΑΓ.  ΣΕΡΑΦΕΙΜ
5/ΓΗΠ.  
ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ: ΤΣΟΥΚΑ  –  ΟΜΒΡΟΣ
6/ΓΗΠ.  Π.ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  Π.  ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ  –  ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ  ΠΕΤΡΩΤΟΥ
7/ΓΗΠ.  ΔΟΜΟΚΟΥ: ΑΧΙΛΛΕΥΣ  ΔΟΜΟΚΟΥ  –  ΓΑΡΔΙΚΙ
8/ΓΗΠ.  ΚΑΣΤΡΙΟΥ: ΔΟΞΑ  ΖΗΛΕΥΤΟΥ  –  ΘΥΕΛΛΑ  ΡΟΔΩΝΙΑΣ
9/ΓΗΠ.  ΣΤΑΥΡΟΥ: ΑΣΤΗΡ  ΣΤΑΥΡΟΥ  –  Α.Ε.  ΕΧΙΝΑΙΩΝ
10/ΓΗΠ.   ΓΛΥΦΑΣ: ΓΛΥΦΑ  –  ΘΥΕΛΛΑ  ΜΕΓ.  ΒΡΥΣΗΣ
11/ΓΗΠ.  ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ  –  ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ

Δείτε συνοπτικά τη βαθμολογία του  πρωταθλήματος  και των τριών ομίλων της  Β΄  Κατηγορίας  που  διοργανώνει  η  Ε.Π.Σ.Φ.  για  την  αγωνιστική  περίοδο  2018-2019:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ 44
2 ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ 38
3 ΡΕΓΓΙΝΙ 36
4 ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ 36
5 ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛ. 30
6 ΚΑΛΑΠΟΔΙ 27
7 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ 19
8 ΚΟΜΝΗΝΟΣ 19

9 ΣΚΑΡΦΕΙΑ 11
10 ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ 9
11 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΛΟΚΡΙΔΑΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ 40
2 ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 39
3 ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 39
4 ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ 38
5 ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 29
6 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 26
7 ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ 16
8 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ 14
9 ΤΣΟΥΚΑ 11
10 ΓΑΡΔΙΚΙ 11
11 ΟΜΒΡΟΣ 6

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 42
2 ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ 41
3 ΔΙΒΡΗ 39
4 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ 36
5 ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 33
6 ΓΛΥΦΑ 23
7 ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ 20
8 ΦΡΑΝΤΖΗ 12
9 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 11
10 ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ 11
11 ΜΑΛΙΑΚΟΣ –

Λόγω  του  αγώνα  ΠΑΕ  ΠΑΣ  ΛΑΜΙΑ  1964  –  ΠΑΕ  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ στις  30/03/2019  οι  αγώνες  την εν λόγω ημέρας θα  ξεκινήσουν  στις  15.30, ενώ οι  αγώνες  στις  31/03/2019  λόγω  της  αλλαγής  ώρας  θα  ξεκινήσουν  στις 17.00.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *