Αποτελέσματα και βαθμολογίες της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΦ

Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Ο Δαφνησιακός Αρκίτσας νίκησε με 5-1 τον Αετό Μενδενίτσας και συνεχίζει πρώτος στον 1ο όμιλο, Εθνικός Κομποτάδων, Ευρυτανικός και Μεξιατικός μοιράζονται την κορυφή στον

Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Ο Δαφνησιακός Αρκίτσας νίκησε με 5-1 τον Αετό Μενδενίτσας και συνεχίζει πρώτος στον 1ο όμιλο, Εθνικός Κομποτάδων, Ευρυτανικός και Μεξιατικός μοιράζονται την κορυφή στον 2ο, ενώ στον 3ο δεν άλλαξε η κατάσταση με την Ηράκλεια να προηγείται, αφού έλαβαν χώρα δύο παιχνίδια εξ αναβολής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική κάθε ομίλου:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΑΛΑΝΤΗ 92 – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡ. 1-3

ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ – ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 3-0

ΡΕΓΓΙΝΙ – ΚΑΛΑΠΟΔΙ 3-2

Κ. ΒΟΥΡΛΑ – ΚΗΦΙΣΣΟΣ Κ. ΤΙΘ 0-3 α.α

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΑΜΦ. – ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓ. 3-3

ΣΚΑΡΦΕΙΑ – ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΚΟΜ. 0-1

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔ. 5-1

Η βαθμολογία

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ       46

ΡΕΓΚΙΝΙ         42

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ  36

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ            33

ΑΓΡΟΤ. ΤΡΑΓΑΝΑΣ 32

ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ            27

ΚΗΦΙΣΣΟΣ    24

ΑΤΑΛΑΝΤΗ 92         22

ΚΑΛΑΠΟΔΙ   19

ΚΟΜΝΗΝΟΣ            19

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ  14

ΣΚΑΡΦΕΙΑ    4

ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ      2

ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ  –

Η επόμενη αγωνιστική

ΚΑΛΑΠΟΔΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ

ΚΗΦΙΣΣΟΣ – ΡΕΓΚΙΝΙ

ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ ’92

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ – ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ           3-0 α.α.

ΚΟΜΝΗΝΟΣ – ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ

ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ – ΣΚΑΡΦΕΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π. ΓΙΑΝ – ΔΟΞΑ ΖΗΛ. 2-3

ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔ. – ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 1-6

ΤΣΟΥΚΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡ. 1-1

ΦΡΑΝΤΖΗ – ΓΑΡΔΙΚΙ 3-0 α.α

ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ – ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 0-3

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΓΙΑΝ. – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΜΠ. 2-1

ΡΕΠΟ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ

Η βαθμολογία

ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ       35

ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ          35

ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ            35

ΣΤΑΥΡΟΣ       30

ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ           28

ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ          25

ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ          25

ΤΣΟΥΚΑ         21

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18

ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ    13

ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ            9

ΓΑΡΔΙΚΙ         –

ΦΡΑΝΤΖΗ     –

Η επόμενη αγωνιστική

ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ – ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ – ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ

ΓΑΡΔΙΚΙ – ΤΣΟΥΚΑ 0-3 α.α.

ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ – ΦΡΑΝΤΖΗ          3-0 α.α.

ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ – ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ

ΡΕΠΟ: ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ

 3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣ. – ΑΝΘΗΛΗ 5-2 ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΑΕΝΑ – ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 4-0 ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

Η βαθμολογία

ΗΡΑΚΛΕΙΑ    34

ΑΕΝΑ 32

ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ           27

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ         26

ΔΙΒΡΗ            23

ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗ 21

ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ      18

ΟΜΒΡΟΣ      16

ΓΛΥΦΑ           12

ΑΧΙΛ. ΔΟΜΟΚΟΥ   10

ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ            –

ΔΟΞΑ ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ      –

Η επόμενη αγωνιστική

ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ – ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ

ΔΙΒΡΗ – ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ        3-0 α.α.

ΑΕ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ

ΓΛΥΦΑ – ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ

ΟΜΒΡΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ

ΔΟΞΑ ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ      0-3 .α.α.

Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Ο Δαφνησιακός Αρκίτσας νίκησε με 5-1 τον Αετό Μενδενίτσας και συνεχίζει πρώτος στον 1ο όμιλο, Εθνικός Κομποτάδων, Ευρυτανικός και Μεξιατικός μοιράζονται την κορυφή στον 2ο, ενώ στον 3ο δεν άλλαξε η κατάσταση με την Ηράκλεια να προηγείται, αφού έλαβαν χώρα δύο παιχνίδια εξ αναβολής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική κάθε ομίλου:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΑΛΑΝΤΗ 92 – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡ. 1-3

ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ – ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 3-0

ΡΕΓΓΙΝΙ – ΚΑΛΑΠΟΔΙ 3-2

Κ. ΒΟΥΡΛΑ – ΚΗΦΙΣΣΟΣ Κ. ΤΙΘ 0-3 α.α

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΑΜΦ. – ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓ. 3-3

ΣΚΑΡΦΕΙΑ – ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΚΟΜ. 0-1

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔ. 5-1

Η βαθμολογία

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ       46

ΡΕΓΚΙΝΙ         42

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ  36

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ            33

ΑΓΡΟΤ. ΤΡΑΓΑΝΑΣ 32

ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ            27

ΚΗΦΙΣΣΟΣ    24

ΑΤΑΛΑΝΤΗ 92         22

ΚΑΛΑΠΟΔΙ   19

ΚΟΜΝΗΝΟΣ            19

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ  14

ΣΚΑΡΦΕΙΑ    4

ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ      2

ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ  –

Η επόμενη αγωνιστική

ΚΑΛΑΠΟΔΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ

ΚΗΦΙΣΣΟΣ – ΡΕΓΚΙΝΙ

ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ ’92

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ – ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ           3-0 α.α.

ΚΟΜΝΗΝΟΣ – ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ

ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ – ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ – ΣΚΑΡΦΕΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π. ΓΙΑΝ – ΔΟΞΑ ΖΗΛ. 2-3

ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔ. – ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 1-6

ΤΣΟΥΚΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡ. 1-1

ΦΡΑΝΤΖΗ – ΓΑΡΔΙΚΙ 3-0 α.α

ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ – ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 0-3

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΓΙΑΝ. – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΜΠ. 2-1

ΡΕΠΟ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ

Η βαθμολογία

ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ       35

ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ          35

ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ            35

ΣΤΑΥΡΟΣ       30

ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ           28

ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ          25

ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ          25

ΤΣΟΥΚΑ         21

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18

ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ    13

ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ            9

ΓΑΡΔΙΚΙ         –

ΦΡΑΝΤΖΗ     –

Η επόμενη αγωνιστική

ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ – ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ – ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ

ΓΑΡΔΙΚΙ – ΤΣΟΥΚΑ 0-3 α.α.

ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ – ΦΡΑΝΤΖΗ          3-0 α.α.

ΕΘΝ. ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ – ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ

ΡΕΠΟ: ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ

 3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣ. – ΑΝΘΗΛΗ 5-2 ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΑΕΝΑ – ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 4-0 ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

Η βαθμολογία

ΗΡΑΚΛΕΙΑ    34

ΑΕΝΑ 32

ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ           27

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ         26

ΔΙΒΡΗ            23

ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗ 21

ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ      18

ΟΜΒΡΟΣ      16

ΓΛΥΦΑ           12

ΑΧΙΛ. ΔΟΜΟΚΟΥ   10

ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ            –

ΔΟΞΑ ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ      –

Η επόμενη αγωνιστική

ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ – ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ

ΔΙΒΡΗ – ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ        3-0 α.α.

ΑΕ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ

ΓΛΥΦΑ – ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ

ΟΜΒΡΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ

ΔΟΞΑ ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ      0-3 .α.α.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *