Στα γήπεδα της Β’ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο

Με αγώνες της 14ης και 17ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου, Δαφνησιακός Αρκίτσας, επιβλήθηκε με σκορ 4-3 της Σκάρφειας, στον 2ο ο Ευρυτανικός οδηγεί την κούρσα, παρά

Με αγώνες της 14ης και 17ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου, Δαφνησιακός Αρκίτσας, επιβλήθηκε με σκορ 4-3 της Σκάρφειας, στον 2ο ο Ευρυτανικός οδηγεί την κούρσα, παρά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Δόξα Ζηλευτού, ενώ στον 3ο η Ηράκλεια παραμένει στην κορυφή.

 

1ος όμιλος

Καλαπόδι – Αστέρας Αγίου Σεραφείμ 1-1

Κηφισσός Κάτω Τιθορέας – Ρεγκίνι 0-3

Αγρότης Τραγάνας – Αταλάντη ’92 3-0

Καινούριο – Καμένα Βούρλα 3-0 α.α.

Κομνηνός Κόμνηνας – Παρνασσός Αμφίκλειας 0-4

Αετός Μενδενίτσας – Ελατειακός 0-6

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Σκάρφεια 4-3

 

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας   49

Ρεγκίνι                                  45

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ     37

Παρνασσός Αμφίκλειας  36

Αγρότης Τραγάνας           35

Ελατειακός                          30

Κηφισσός Κ. Τιθορέας      24

Αταλάντη ’92                      22

Καλαπόδι                             20

Κομνηνός Κόμνηνας         19

Καινούριο                            17

Σκάρφεια                                         4

Αετός Μενδενίτσας          2

Καμένα Βούρλα                 –

 

Η επόμενη αγωνιστική

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καλαπόδι

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας

Ρεγκίνι – Καινούριο

Αταλάντη ’92  – Κομνηνός Κόμνηνας

Καμένα Βούρλα – Αετός Μενδενίτσας 0-3 α.α.

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ελατειακός – Σκάρφεια

 

2ος όμιλος

Δόξα Ζηλευτού – Ευρυτανικός 4-4

Αστέρας Σταυρού – Ατρόμητος Παλαιάς Γιαννιτσούς 3-0

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου – Θύελλα Ροδωνιάς 1-1

Γαρδίκι – Τσούκα 0-3 α.α.

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Φραντζή 3-0 α.α.

Εθνικός Κομποτάδων – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-2

Ρεπό: Μεξιατικός

 

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                    36

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Μεξιατικός                                      35

Αστέρας Σταυρού                          33

Αγρότης Λιανοκλαδίου               31

Αναγέννηση Γιαννιτσούς                        28

Θύελλα Ροδωνιάς                         26

Τσούκα                                             24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              19

Δόξα Ζηλευτού                               14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς          9

Γαρδίκι                                             –

Φραντζή                                           –

 

Η επόμενη αγωνιστική

Αστέρας Σταυρού – Δόξα Ζηλευτού

Ευρυτανικός – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Γαρδίκι 3-0 α.α.

Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Φραντζή – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

 

3ος όμιλος

ΑΕ Εχιναίνων – Πελασγιακός 2-0

Δίβρη – Ατσαλένιος Πετρωτού 3-0 α.α.

ΑΕ Νέας Άμπλιανης – Θύελλα Μεγάλης Βρύσης 6-3

Γλύφα – ΠΑΟ Ανθήλης 1-2

Όμβρος Ομβριακής – Αχιλλλέας Δομοκού 4-2

Δόξα Μοσχοχωρίου – Ηράκλεια 0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             37

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35

ΑΕ Εχιναίνων                       30

Πελασγιακός                      26

Δίβρη                                    26

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       21

ΠΑΟ Ανθήλης                     21

Όμβρος Ομβριακής          19

Γλύφα                                   12

Αχιλλλέας Δομοκού          10

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

 

Η επόμενη αγωνιστική

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίνων

ΠΑΟ Ανθήλης – Δίβρη

Αχιλλλέας Δομοκού – ΑΕ Νέας Άμπλιανης

Ηράκλεια – Γλύφα

Όμβρος Ομβριακής – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Πελασγιακός – Ατσαλένιος Πετρωτού

Με αγώνες της 14ης και 17ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου, Δαφνησιακός Αρκίτσας, επιβλήθηκε με σκορ 4-3 της Σκάρφειας, στον 2ο ο Ευρυτανικός οδηγεί την κούρσα, παρά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Δόξα Ζηλευτού, ενώ στον 3ο η Ηράκλεια παραμένει στην κορυφή.

 

1ος όμιλος

Καλαπόδι – Αστέρας Αγίου Σεραφείμ 1-1

Κηφισσός Κάτω Τιθορέας – Ρεγκίνι 0-3

Αγρότης Τραγάνας – Αταλάντη ’92 3-0

Καινούριο – Καμένα Βούρλα 3-0 α.α.

Κομνηνός Κόμνηνας – Παρνασσός Αμφίκλειας 0-4

Αετός Μενδενίτσας – Ελατειακός 0-6

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Σκάρφεια 4-3

 

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας   49

Ρεγκίνι                                  45

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ     37

Παρνασσός Αμφίκλειας  36

Αγρότης Τραγάνας           35

Ελατειακός                          30

Κηφισσός Κ. Τιθορέας      24

Αταλάντη ’92                      22

Καλαπόδι                             20

Κομνηνός Κόμνηνας         19

Καινούριο                            17

Σκάρφεια                                         4

Αετός Μενδενίτσας          2

Καμένα Βούρλα                 –

 

Η επόμενη αγωνιστική

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καλαπόδι

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας

Ρεγκίνι – Καινούριο

Αταλάντη ’92  – Κομνηνός Κόμνηνας

Καμένα Βούρλα – Αετός Μενδενίτσας 0-3 α.α.

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ελατειακός – Σκάρφεια

 

2ος όμιλος

Δόξα Ζηλευτού – Ευρυτανικός 4-4

Αστέρας Σταυρού – Ατρόμητος Παλαιάς Γιαννιτσούς 3-0

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου – Θύελλα Ροδωνιάς 1-1

Γαρδίκι – Τσούκα 0-3 α.α.

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Φραντζή 3-0 α.α.

Εθνικός Κομποτάδων – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-2

Ρεπό: Μεξιατικός

 

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                    36

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Μεξιατικός                                      35

Αστέρας Σταυρού                          33

Αγρότης Λιανοκλαδίου               31

Αναγέννηση Γιαννιτσούς                        28

Θύελλα Ροδωνιάς                         26

Τσούκα                                             24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              19

Δόξα Ζηλευτού                               14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς          9

Γαρδίκι                                             –

Φραντζή                                           –

 

Η επόμενη αγωνιστική

Αστέρας Σταυρού – Δόξα Ζηλευτού

Ευρυτανικός – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Γαρδίκι 3-0 α.α.

Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Φραντζή – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

 

3ος όμιλος

ΑΕ Εχιναίνων – Πελασγιακός 2-0

Δίβρη – Ατσαλένιος Πετρωτού 3-0 α.α.

ΑΕ Νέας Άμπλιανης – Θύελλα Μεγάλης Βρύσης 6-3

Γλύφα – ΠΑΟ Ανθήλης 1-2

Όμβρος Ομβριακής – Αχιλλλέας Δομοκού 4-2

Δόξα Μοσχοχωρίου – Ηράκλεια 0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             37

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35

ΑΕ Εχιναίνων                       30

Πελασγιακός                      26

Δίβρη                                    26

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       21

ΠΑΟ Ανθήλης                     21

Όμβρος Ομβριακής          19

Γλύφα                                   12

Αχιλλλέας Δομοκού          10

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

 

Η επόμενη αγωνιστική

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίνων

ΠΑΟ Ανθήλης – Δίβρη

Αχιλλλέας Δομοκού – ΑΕ Νέας Άμπλιανης

Ηράκλεια – Γλύφα

Όμβρος Ομβριακής – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Πελασγιακός – Ατσαλένιος Πετρωτού

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *