Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στη Β’ Φθιώτιδας

Με αγώνες της 15ης και 18ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Δαφνησιακός Αρκίτσας αγωνίζεται στην έδρα του Παρνασσού Αμφίκλειας, στον 2ο ο Ευρυτανικός υποδέχεται τον Κεραυνό Αγ.

Με αγώνες της 15ης και 18ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Δαφνησιακός Αρκίτσας αγωνίζεται στην έδρα του Παρνασσού Αμφίκλειας, στον 2ο ο Ευρυτανικός υποδέχεται τον Κεραυνό Αγ. Γεωργίου και στον 3ο η Ηράκλεια αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Γλύφα. Όλα τα παιχνίδια ξεκινούν την Κυριακή (23/2) στις 15:30 (σε παρένθεση όσα διεξάγονται το Σάββατο).

 

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καλαπόδι (Σάββατο 22/2)

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας

Ρεγκίνι – Καινούριο

Αταλάντη ’92  – Κομνηνός Κόμνηνας (Σάββατο 22/2)

Καμένα Βούρλα – Αετός Μενδενίτσας 0-3 α.α.

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ελατειακός – Σκάρφεια (Σάββατο 22/2)

 

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας   49

Ρεγκίνι                                45

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ     37

Παρνασσός Αμφίκλειας  36

Αγρότης Τραγάνας           35

Ελατειακός                          30

Κηφισσός Κ. Τιθορέας      24

Αταλάντη ’92                      22

Καλαπόδι                             20

Κομνηνός Κόμνηνας         19

Καινούριο                            17

Σκάρφεια                             4

Αετός Μενδενίτσας          2

Καμένα Βούρλα                 –

 

2ος όμιλος

Αστέρας Σταυρού – Δόξα Ζηλευτού

Ευρυτανικός – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Γαρδίκι 3-0 α.α.

Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Φραντζή – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

 

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                    36

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Μεξιατικός                                      35

Αστέρας Σταυρού                          33

Αγρότης Λιανοκλαδίου               31

Αναγέννηση Γιαννιτσούς            28

Θύελλα Ροδωνιάς                         26

Τσούκα                                             24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              19

Δόξα Ζηλευτού                               14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς          9

Γαρδίκι                                             –

Φραντζή                                           –

 

3ος όμιλος

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίνων (Σάββατο 22/2)

ΠΑΟ Ανθήλης – Δίβρη

Αχιλλλέας Δομοκού – ΑΕ Νέας Άμπλιανης

Ηράκλεια – Γλύφα

Όμβρος Ομβριακής – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Πελασγιακός – Ατσαλένιος Πετρωτού

 

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             37

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35

ΑΕ Εχιναίνων                       30

Πελασγιακός                      26

Δίβρη                                    26

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       21

ΠΑΟ Ανθήλης                     21

Όμβρος Ομβριακής          19

Γλύφα                                   12

Αχιλλλέας Δομοκού          10

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

Με αγώνες της 15ης και 18ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Δαφνησιακός Αρκίτσας αγωνίζεται στην έδρα του Παρνασσού Αμφίκλειας, στον 2ο ο Ευρυτανικός υποδέχεται τον Κεραυνό Αγ. Γεωργίου και στον 3ο η Ηράκλεια αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Γλύφα. Όλα τα παιχνίδια ξεκινούν την Κυριακή (23/2) στις 15:30 (σε παρένθεση όσα διεξάγονται το Σάββατο).

 

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καλαπόδι (Σάββατο 22/2)

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας

Ρεγκίνι – Καινούριο

Αταλάντη ’92  – Κομνηνός Κόμνηνας (Σάββατο 22/2)

Καμένα Βούρλα – Αετός Μενδενίτσας 0-3 α.α.

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ελατειακός – Σκάρφεια (Σάββατο 22/2)

 

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας   49

Ρεγκίνι                                45

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ     37

Παρνασσός Αμφίκλειας  36

Αγρότης Τραγάνας           35

Ελατειακός                          30

Κηφισσός Κ. Τιθορέας      24

Αταλάντη ’92                      22

Καλαπόδι                             20

Κομνηνός Κόμνηνας         19

Καινούριο                            17

Σκάρφεια                             4

Αετός Μενδενίτσας          2

Καμένα Βούρλα                 –

 

2ος όμιλος

Αστέρας Σταυρού – Δόξα Ζηλευτού

Ευρυτανικός – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Γαρδίκι 3-0 α.α.

Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Φραντζή – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

 

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                    36

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Μεξιατικός                                      35

Αστέρας Σταυρού                          33

Αγρότης Λιανοκλαδίου               31

Αναγέννηση Γιαννιτσούς            28

Θύελλα Ροδωνιάς                         26

Τσούκα                                             24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              19

Δόξα Ζηλευτού                               14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς          9

Γαρδίκι                                             –

Φραντζή                                           –

 

3ος όμιλος

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίνων (Σάββατο 22/2)

ΠΑΟ Ανθήλης – Δίβρη

Αχιλλλέας Δομοκού – ΑΕ Νέας Άμπλιανης

Ηράκλεια – Γλύφα

Όμβρος Ομβριακής – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Πελασγιακός – Ατσαλένιος Πετρωτού

 

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             37

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35

ΑΕ Εχιναίνων                       30

Πελασγιακός                      26

Δίβρη                                    26

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       21

ΠΑΟ Ανθήλης                     21

Όμβρος Ομβριακής          19

Γλύφα                                   12

Αχιλλλέας Δομοκού          10

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *