Χωρίς αλλαγές η κορυφή των ομίλων στη Β’ Φθιώτιδας

Με αγώνες της 15ης και 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το περασμένο Σαββατοκύριακο. Το Ρεγκίνι πλησίασε, μετά την ήττα του τον πρωτοπόρο Δαφνησιακό Αρκίτσα στον 1ο όμιλο, στον 2ο προελαύνει ο Ευρυτανικός, που

Με αγώνες της 15ης και 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το περασμένο Σαββατοκύριακο. Το Ρεγκίνι πλησίασε, μετά την ήττα του τον πρωτοπόρο Δαφνησιακό Αρκίτσα στον 1ο όμιλο, στον 2ο προελαύνει ο Ευρυτανικός, που συνεχίζει νικηφόρα, και στον 3ο η Ηράκλεια αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Γλύφα.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καλαπόδι 1-3

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας 4-1

Ρεγκίνι – Καινούριο 6-0

Αταλάντη ’92  – Κομνηνός Κόμνηνας 4-1

Καμένα Βούρλα – Αετός Μενδενίτσας 0-3 α.α.

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δαφνησιακός Αρκίτσας 2-1

Ελατειακός – Σκάρφεια 1-0

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας   49

Ρεγκίνι                                48

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ     40

Παρνασσός Αμφίκλειας  39

Αγρότης Τραγάνας           35

Ελατειακός                          33

Αταλάντη ’92                      25

Κηφισσός Κ. Τιθορέας      24

Καλαπόδι                             23

Κομνηνός Κόμνηνας         19

Καινούριο                            17

Αετός Μενδενίτσας          5

Σκάρφεια                             4

Καμένα Βούρλα                 –

Η επόμενη αγωνιστική

Καλαπόδι  – Αγρότης Τραγάνας

Καινούριο – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Κομνηνός Κόμνηνας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Αετός Μενδενίτσας – Ρεγκίνι

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αταλάντη ’92

Σκάρφεια – Καμένα Βούρλα 3-0 α.α.

Ελατειακός – Παρνασσός Αμφίκλειας

 

2ος όμιλος

Αστέρας Σταυρού – Δόξα Ζηλευτού 3-1

Ευρυτανικός – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 3-1

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Γαρδίκι 3-0 α.α.

Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός 1-0

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς 0-1

Φραντζή – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                   39

Αστέρας Σταυρού                          36

Μεξιατικός                                     35

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Αγρότης Λιανοκλαδίου               34

Αναγέννηση Γιαννιτσούς            31

Θύελλα Ροδωνιάς                         29

Τσούκα                                            24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              19

Δόξα Ζηλευτού                              14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς         12

Γαρδίκι                                             –

Φραντζή                                           –

Η επόμενη αγωνιστική

Δόξα Ζηλευτού – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Γαρδίκι – Αστέρας Σταυρού 0-3 α.α.

Μεξιατικός – Ευρυτανικός

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς

Εθνικός Κομποτάδων – Θύελλα Ροδωνιάς

Αγρότης Λιανοκλαδίου – Τσούκα

Ρεπό: Φραντζή

 

3ος όμιλος

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίνων 1-2

Ανθήλη – Δίβρη 0-3

Αχιλλλέας Δομοκού – ΑΕ Νέας Άμπλιανης (αναβλ. για 29/3)

Ηράκλεια – Γλύφα 1-0

Όμβρος Ομβριακής – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 ά.α.

Πελασγιακός – Ατσαλένιος Πετρωτού 3-0 ά.α.

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             40

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35*

ΑΕ Εχιναίνων                       33

Πελασγιακός                      29

Δίβρη                                    29

Όμβρος Ομβριακής          22

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       21

Ανθήλη                              21

Γλύφα                                   12

Αχιλλλέας Δομοκού          10*

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

* Έχουν ένα ματς λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Πελασγιακός

Ατσαλένιος Πετρωτού –Ανθήλη 0-3 α.α.

ΑΕ Εχιναίνων – Αχιλλλέας Δομοκού

Δίβρη – Ηράκλεια

ΑΕ Νέας Άμπλιανης – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Γλύφα – Όμβρος Ομβριακής

Με αγώνες της 15ης και 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το περασμένο Σαββατοκύριακο. Το Ρεγκίνι πλησίασε, μετά την ήττα του τον πρωτοπόρο Δαφνησιακό Αρκίτσα στον 1ο όμιλο, στον 2ο προελαύνει ο Ευρυτανικός, που συνεχίζει νικηφόρα, και στον 3ο η Ηράκλεια αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Γλύφα.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καλαπόδι 1-3

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας 4-1

Ρεγκίνι – Καινούριο 6-0

Αταλάντη ’92  – Κομνηνός Κόμνηνας 4-1

Καμένα Βούρλα – Αετός Μενδενίτσας 0-3 α.α.

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δαφνησιακός Αρκίτσας 2-1

Ελατειακός – Σκάρφεια 1-0

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας   49

Ρεγκίνι                                48

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ     40

Παρνασσός Αμφίκλειας  39

Αγρότης Τραγάνας           35

Ελατειακός                          33

Αταλάντη ’92                      25

Κηφισσός Κ. Τιθορέας      24

Καλαπόδι                             23

Κομνηνός Κόμνηνας         19

Καινούριο                            17

Αετός Μενδενίτσας          5

Σκάρφεια                             4

Καμένα Βούρλα                 –

Η επόμενη αγωνιστική

Καλαπόδι  – Αγρότης Τραγάνας

Καινούριο – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Κομνηνός Κόμνηνας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Αετός Μενδενίτσας – Ρεγκίνι

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αταλάντη ’92

Σκάρφεια – Καμένα Βούρλα 3-0 α.α.

Ελατειακός – Παρνασσός Αμφίκλειας

 

2ος όμιλος

Αστέρας Σταυρού – Δόξα Ζηλευτού 3-1

Ευρυτανικός – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 3-1

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Γαρδίκι 3-0 α.α.

Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός 1-0

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς 0-1

Φραντζή – Αγρότης Λιανοκλαδίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Κομποτάδων

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                   39

Αστέρας Σταυρού                          36

Μεξιατικός                                     35

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Αγρότης Λιανοκλαδίου               34

Αναγέννηση Γιαννιτσούς            31

Θύελλα Ροδωνιάς                         29

Τσούκα                                            24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              19

Δόξα Ζηλευτού                              14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς         12

Γαρδίκι                                             –

Φραντζή                                           –

Η επόμενη αγωνιστική

Δόξα Ζηλευτού – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Γαρδίκι – Αστέρας Σταυρού 0-3 α.α.

Μεξιατικός – Ευρυτανικός

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς

Εθνικός Κομποτάδων – Θύελλα Ροδωνιάς

Αγρότης Λιανοκλαδίου – Τσούκα

Ρεπό: Φραντζή

 

3ος όμιλος

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίνων 1-2

Ανθήλη – Δίβρη 0-3

Αχιλλλέας Δομοκού – ΑΕ Νέας Άμπλιανης (αναβλ. για 29/3)

Ηράκλεια – Γλύφα 1-0

Όμβρος Ομβριακής – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 ά.α.

Πελασγιακός – Ατσαλένιος Πετρωτού 3-0 ά.α.

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             40

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35*

ΑΕ Εχιναίνων                       33

Πελασγιακός                      29

Δίβρη                                    29

Όμβρος Ομβριακής          22

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       21

Ανθήλη                              21

Γλύφα                                   12

Αχιλλλέας Δομοκού          10*

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

* Έχουν ένα ματς λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Πελασγιακός

Ατσαλένιος Πετρωτού –Ανθήλη 0-3 α.α.

ΑΕ Εχιναίνων – Αχιλλλέας Δομοκού

Δίβρη – Ηράκλεια

ΑΕ Νέας Άμπλιανης – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Γλύφα – Όμβρος Ομβριακής

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *