Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στη Β’ Φθιώτιδας

Με αγώνες της 16ης και 19ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο όμιλο, Δαφνησιακός Αρκίτσας και Ρεγκίνι συνέχισαν νικηφόρα, στον 2ο  όμιλο «φωτιά» ο Μεξιατικός έκοψε βαθμούς από τον Ευρυτανικό με

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Εκτύπωση

Με αγώνες της 16ης και 19ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο όμιλο, Δαφνησιακός Αρκίτσας και Ρεγκίνι συνέχισαν νικηφόρα, στον 2ο  όμιλο «φωτιά» ο Μεξιατικός έκοψε βαθμούς από τον Ευρυτανικό με αποτέλεσμα να πλησιάσει την κορυφή ο Αστέρας Σταυρού, ενώ στον 3ο προελαύνει η Ηράκλεια που πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Δίβρης.

 

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Καλαπόδι  – Αγρότης Τραγάνας 1-1

Καινούριο – Κηφισσός Κ. Τιθορέας 3-1

Κομνηνός Κόμνηνας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 1-2

Αετός Μενδενίτσας – Ρεγκίνι 0-6

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αταλάντη ’92 7-0

Σκάρφεια – Καμένα Βούρλα 3-0 α.α.

Ελατειακός – Παρνασσός Αμφίκλειας 2-1

 

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας               52

Ρεγκίνι                                              51

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ                             43

Παρνασσός Αμφίκλειας                          39

Αγρότης Τραγάνας                                   36

Ελατειακός                                      36

Αταλάντη ’92                                  25

Κηφισσός Κ. Τιθορέας                  24

Καλαπόδι                                         24

Καινούριο                                        20

Κομνηνός Κόμνηνας                                 19

Σκάρφεια                                         7

Αετός Μενδενίτσας                                  5

Καμένα Βούρλα                             –

 

Επόμενη αγωνιστική

Καινούριο – Καλαπόδι

Αγρότης Τραγάνας – Κομνηνός Κόμνηνας

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Αετός Μενδενίτσας

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ρεγκίνι – Σκάρφεια

Αταλάντη ’92 – Ελατειακός

Καμένα Βούρλα – Παρνασσός Αμφίκλειας 0-3 ά.α

 

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Δόξα Ζηλευτού – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 0-1

Γαρδίκι – Αστέρας Σταυρού 0-3 α.α.

Μεξιατικός – Ευρυτανικός 2-2

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς αναβλ.

Εθνικός Κομποτάδων – Θύελλα Ροδωνιάς 2-3

Αγρότης Λιανοκλαδίου – Τσούκα 4-0

Ρεπό: Φραντζή

 

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                    40

Αστέρας Σταυρού                          39

Αγρότης Λιανοκλαδίου                           37

Μεξιατικός                                      36

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Θύελλα Ροδωνιάς                         32

Αναγέννηση Γιαννιτσούς            31 *

Τσούκα                                             24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              22

Δόξα Ζηλευτού                               14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς          12 *

Γαρδίκι                                              –

Φραντζή                                           –

* Έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική

Γαρδίκι – Δόξα Ζηλευτού 0-3 ά.α.

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Μεξιατικός

Αστέρας Σταυρού – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Ευρυτανικός – Εθνικός Κομποτάδων

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Αγρότης Λιανοκλαδίου

Θύελλα Ροδωνιάς – Φραντζή 3-0 ά.α.

Ρεπό: Τσούκα

 

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Πελασγιακός 2-2

Ατσαλένιος Πετρωτού –Ανθήλη 0-3 α.α.

ΑΕ Εχιναίνων – Αχιλλλέας Δομοκού 2-1

Δίβρη – Ηράκλεια 0-2

ΑΕ Νέας Άμπλιανης – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Γλύφα – Όμβρος Ομβριακής 1-1

 

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             43

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35*

ΑΕ Εχιναίνων                       36

Πελασγιακός                      30

Δίβρη                                     29

Ανθήλη                                 24

Όμβρος Ομβριακής          23

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       22

Γλύφα                        13

Αχιλλλέας Δομοκού          10*

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

* Έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική

Πελασγιακός – Ανθήλη

Αχιλλέας Δομοκού – Θύελλα Μεγ. Βρύσης

Ηράκλεια – Ατσαλένιος Πετρωτού 3-0 ά.α.

Δόξα Μοσχοχωρίου – ΑΕ Εχιναίων 0-3 ά.α.

Όμβρος Ομβριακής – Δίβρη

Γλύφα – ΑΕ Νέας Άμπλιανης

Με αγώνες της 16ης και 19ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο όμιλο, Δαφνησιακός Αρκίτσας και Ρεγκίνι συνέχισαν νικηφόρα, στον 2ο  όμιλο «φωτιά» ο Μεξιατικός έκοψε βαθμούς από τον Ευρυτανικό με αποτέλεσμα να πλησιάσει την κορυφή ο Αστέρας Σταυρού, ενώ στον 3ο προελαύνει η Ηράκλεια που πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Δίβρης.

 

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Καλαπόδι  – Αγρότης Τραγάνας 1-1

Καινούριο – Κηφισσός Κ. Τιθορέας 3-1

Κομνηνός Κόμνηνας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 1-2

Αετός Μενδενίτσας – Ρεγκίνι 0-6

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αταλάντη ’92 7-0

Σκάρφεια – Καμένα Βούρλα 3-0 α.α.

Ελατειακός – Παρνασσός Αμφίκλειας 2-1

 

Η βαθμολογία

Δαφνησιακός Αρκίτσας               52

Ρεγκίνι                                              51

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ                             43

Παρνασσός Αμφίκλειας                          39

Αγρότης Τραγάνας                                   36

Ελατειακός                                      36

Αταλάντη ’92                                  25

Κηφισσός Κ. Τιθορέας                  24

Καλαπόδι                                         24

Καινούριο                                        20

Κομνηνός Κόμνηνας                                 19

Σκάρφεια                                         7

Αετός Μενδενίτσας                                  5

Καμένα Βούρλα                             –

 

Επόμενη αγωνιστική

Καινούριο – Καλαπόδι

Αγρότης Τραγάνας – Κομνηνός Κόμνηνας

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Αετός Μενδενίτσας

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ρεγκίνι – Σκάρφεια

Αταλάντη ’92 – Ελατειακός

Καμένα Βούρλα – Παρνασσός Αμφίκλειας 0-3 ά.α

 

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Δόξα Ζηλευτού – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 0-1

Γαρδίκι – Αστέρας Σταυρού 0-3 α.α.

Μεξιατικός – Ευρυτανικός 2-2

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς αναβλ.

Εθνικός Κομποτάδων – Θύελλα Ροδωνιάς 2-3

Αγρότης Λιανοκλαδίου – Τσούκα 4-0

Ρεπό: Φραντζή

 

Η βαθμολογία

Ευρυτανικός                                    40

Αστέρας Σταυρού                          39

Αγρότης Λιανοκλαδίου                           37

Μεξιατικός                                      36

Εθνικός Κομποτάδων                   35

Θύελλα Ροδωνιάς                         32

Αναγέννηση Γιαννιτσούς            31 *

Τσούκα                                             24

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου              22

Δόξα Ζηλευτού                               14

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς          12 *

Γαρδίκι                                              –

Φραντζή                                           –

* Έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική

Γαρδίκι – Δόξα Ζηλευτού 0-3 ά.α.

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Μεξιατικός

Αστέρας Σταυρού – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Ευρυτανικός – Εθνικός Κομποτάδων

Ατρόμητος Π. Γιαννιτσούς – Αγρότης Λιανοκλαδίου

Θύελλα Ροδωνιάς – Φραντζή 3-0 ά.α.

Ρεπό: Τσούκα

 

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Πελασγιακός 2-2

Ατσαλένιος Πετρωτού –Ανθήλη 0-3 α.α.

ΑΕ Εχιναίνων – Αχιλλλέας Δομοκού 2-1

Δίβρη – Ηράκλεια 0-2

ΑΕ Νέας Άμπλιανης – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-0 α.α.

Γλύφα – Όμβρος Ομβριακής 1-1

 

Η βαθμολογία

Ηράκλεια                             43

ΑΕ Νέας Άμπλιανης          35*

ΑΕ Εχιναίνων                       36

Πελασγιακός                      30

Δίβρη                                     29

Ανθήλη                                 24

Όμβρος Ομβριακής          23

Θύελλα Μεγ. Βρύσης       22

Γλύφα                        13

Αχιλλλέας Δομοκού          10*

Ατσαλένιος Πετρωτού     –

Δόξα Μοσχοχωρίου          –

* Έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική

Πελασγιακός – Ανθήλη

Αχιλλέας Δομοκού – Θύελλα Μεγ. Βρύσης

Ηράκλεια – Ατσαλένιος Πετρωτού 3-0 ά.α.

Δόξα Μοσχοχωρίου – ΑΕ Εχιναίων 0-3 ά.α.

Όμβρος Ομβριακής – Δίβρη

Γλύφα – ΑΕ Νέας Άμπλιανης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΔΙΑΒΑΣΤΕ