Europa League: Με Κόλος Κοβαλίβκα ο Άρης, με Απόλλωνα Λεμεσού ο ΟΦΗ

Η κλήρωση για τον Β΄ προκριματικό γύρο του Europa League πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νιόν της Ελβετίας. Με την ουκρανική Κόλος Κοβαλίβκα κληρώθηκε ο Άρης, ενώ ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού. Οι αναμετρήσεις είναι «νοκ άουτ» και θα

Η κλήρωση για τον Β΄ προκριματικό γύρο του Europa League πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νιόν της Ελβετίας.

Με την ουκρανική Κόλος Κοβαλίβκα κληρώθηκε ο Άρης, ενώ ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού. Οι αναμετρήσεις είναι «νοκ άουτ» και θα διεξαχθούν χωρίς θεατές στις 17 Σεπτεμβρίου.

Τα ζευγάρια που προέκυψαν από τη σχετική διαδικασία έχουν ως εξής:

ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΏΝ

Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

Κουόπιο (Φινλανδία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) – Φλοριάνα (Μάλτα)

Ρίγα (Λετονία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) – Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) – KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) – Ντρίτα (Κόσοβο)

Αστάνα (Καζακστάν) – Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)

Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) – Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) – Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

ΚΥΡΙΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ

Χάμαρμπι (Σουηδία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) ή Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) – TNS (Ουαλία)

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

Προγκρές (Λουξεμβούργο) – Βίλεμ (Ολλανδία)

Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) – Παρτιζάν (Σερβία)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) – Τότεναμ (Αγγλία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Μάλμε (Σουηδία)

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Ρέιντζερς (Σκωτία)

Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) – Γιάμπλονετς (Τσεχία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Μίλαν (Ιταλία)

Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)

Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) – Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) – Μάδεργουελ (Σκωτία)

Τέουτα (Αλβανία) – Γρανάδα (Ισπανία)

Βίκινγκ (Νορβηγία) – Αμπερντίν (Σκωτία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)

Λάτσι (Αλβανία) – Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σερβέτ (Ελβετία) – Ρεμς (Γαλλία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) – Χάρτμπεργκ (Αυστρία)

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) – Φεχέρβαρ (Ουγγαρία)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) ή Μούρα (Σλοβενία) – Άαρχους (Δανία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Γαλατασαράι (Τουρκία)

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) – Κοπεγχάγη (Δανία)

ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Μπάλα (Ουαλία) – Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)

Μποτοσάνι (Ρουμανία) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) – Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)

Ριτεριάι (Λιθουανία) – Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

Κουκές (Αλβανία) – Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)

Όσιγεκ (Κροατία) – Βασιλεία (Ελβετία)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Η κλήρωση για τον Β΄ προκριματικό γύρο του Europa League πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νιόν της Ελβετίας.

Με την ουκρανική Κόλος Κοβαλίβκα κληρώθηκε ο Άρης, ενώ ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού. Οι αναμετρήσεις είναι «νοκ άουτ» και θα διεξαχθούν χωρίς θεατές στις 17 Σεπτεμβρίου.

Τα ζευγάρια που προέκυψαν από τη σχετική διαδικασία έχουν ως εξής:

ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΏΝ

Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

Κουόπιο (Φινλανδία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) – Φλοριάνα (Μάλτα)

Ρίγα (Λετονία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) – Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) – KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) – Ντρίτα (Κόσοβο)

Αστάνα (Καζακστάν) – Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)

Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) – Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) – Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

ΚΥΡΙΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ

Χάμαρμπι (Σουηδία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) ή Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) – TNS (Ουαλία)

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

Προγκρές (Λουξεμβούργο) – Βίλεμ (Ολλανδία)

Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) – Παρτιζάν (Σερβία)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) – Τότεναμ (Αγγλία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Μάλμε (Σουηδία)

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Ρέιντζερς (Σκωτία)

Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) – Γιάμπλονετς (Τσεχία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Μίλαν (Ιταλία)

Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)

Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) – Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) – Μάδεργουελ (Σκωτία)

Τέουτα (Αλβανία) – Γρανάδα (Ισπανία)

Βίκινγκ (Νορβηγία) – Αμπερντίν (Σκωτία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)

Λάτσι (Αλβανία) – Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σερβέτ (Ελβετία) – Ρεμς (Γαλλία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) – Χάρτμπεργκ (Αυστρία)

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) – Φεχέρβαρ (Ουγγαρία)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) ή Μούρα (Σλοβενία) – Άαρχους (Δανία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Γαλατασαράι (Τουρκία)

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) – Κοπεγχάγη (Δανία)

ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Μπάλα (Ουαλία) – Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)

Μποτοσάνι (Ρουμανία) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) – Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)

Ριτεριάι (Λιθουανία) – Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

Κουκές (Αλβανία) – Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)

Όσιγεκ (Κροατία) – Βασιλεία (Ελβετία)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *