Η κλήρωση των αγώνων του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας για την περίοδο 2020-2021 της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Φθιώτιδας, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 31 Αυγούστου το απόγευμα, στο Κέντρο «Τεμπέλης» στον Γοργοπόταμο.
Οι 32 ομάδες που συμμετείχαν στην κλήρωση χωρίστηκαν σε τρεις ομίλους. Το πρωτάθλημα ξεκινά το Σαββατοκύριακο 26-27 Σεπτεμβρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των τριών ομίλων της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣΦ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική 12η
Παρνασσός Αμφίκλειας – Ελατειακός
Σκάρφεια – Κηφισσός Κ. Τιθορέας
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Παμμωλιακός
Αετός Μενδενίτσας – Καλαπόδι
Αγρότης Τραγάνας – Καινούριο
Αταλάντη ’92 – Κομνηνός Κόμνηνας
2η Αγωνιστική 13η
Σκάρφεια – Παρνασσός Αμφίκλειας
Ελατειακός – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Αετός Μενδενίτσας
Παμμωλιακός – Αγρότης Τραγάνας
Καλαπόδι – Αταλάντη ‘92
Κομνηνός Κόμνηνας – Καινούριο
3η Αγωνιστική 14η
Παρνασσός Αμφίκλειας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Αετός Μενδενίτσας – Σκάρφεια
Αγρότης Τραγάνας – Ελατειακός
Αταλάντη ’92 – Κηφισσός Κ. Τιθορέας
Κομνηνός Κόμνηνας – Παμμωλιακός
Καινούριο – Καλαπόδι
4η Αγωνιστική 15η
Αετός Μενδενίτσας – Παρνασσός Αμφίκλειας
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αγρότης Τραγάνας
Σκάρφεια – Αταλάντη ‘92
Ελάτειακός – Κομνηνός Κόμνηνας
Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Καινούριο
Καλαπόδι – Παμμωλιακός
5η Αγωνιστική 16η
Παρνασσός Αμφίκλειας – Αγρότης Τραγάνας
Αταλάντη ’92 – Αετός Μενδενίτσας
Κομνηνός Κόμνηνας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Καινούριο – Σκάρφεια
Καλαπόδι – Ελατειακός
Παμμωλιακός – Κηφισσός Κ. Τιθορέας
6η Αγωνιστική 17η
Αταλάντη ’92 – Παρνασσός Αμφίκλειας
Αγρότης Τραγάνας – Κομνηνός Κόμνηνας
Αετός Μενδενίτσας – Καινούριο
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Καλαπόδι
Σκάρφεια – Παμμωλιακός
Ελατειακός – Κηφισσός Κ. Τιθορέας
7η Αγωνιστική 18η
Παρνασσός Αμφίκλειας – Κομνηνός Κόμνηνας
Καινούριο – Αταλάντη ‘92
Καλαπόδι – Αγρότης Τραγάνας
Παμμωλιακός – Αετός Μενδενίτσας
Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Ελατειακός – Σκάρφεια
8η Αγωνιστική 19η
Καινούριο – Παρνασσός Αμφίκλειας
Κομνηνός Κόμνηνας – Καλαπόδι
Αταλάντη ’92 – Παμμωλιακός
Αγρότης Τραγάνας – Κηφισσός Κ. Τιθορέας
Αετός Μενδενίτσας – Ελατειακός
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Σκάρφεια
9η Αγωνιστική 20η
Παρνασσός Αμφίκλειας – Καλαπόδι
Παμμωλιακός – Καινούριο
Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Κομνηνός Κόμνηνας
Ελατειακός – Αταλάντη ‘92
Σκάρφεια – Αγρότης Τραγάνας
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Αετός Μενδενίτσας
10η Αγωνιστική 21η
Παμμωλιακός – Παρνασσός Αμφίκλειας
Καλαπόδι – Κηφισσός Κ. Τιθορέας
Καινούριο – Ελατειακός
Κομνηνός Κόμνηνας – Σκάρφεια
Αταλάντη ’92 – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Αγρότης Τραγάνας – Αετός Μενδενίτσας
11η Αγωνιστική 22η
Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Παρνασσός Αμφίκλειας
Ελατειακός – Παμμωλιακός
Σκάρφεια – Καλαπόδι
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ – Καινούριο
Αετός Μενδενίτσας – Κομνηνός Κόμνηνας
Αγρότης Τραγάνας – Αταλάντη ‘92
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική 10η
Μεξιατικός – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς
Θύελλα Ροδωνιάς – Αγρότης Λιανοκλαδίου
Δόξα Ζηλευτού – Ένωση 2010
Τσούκα – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Εθνικός Κομποτάδων
2η Αγωνιστική 11η
Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Δόξα Ζηλευτού
Θύελλα Ροδωνιάς – Μεξιατικός
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Εθνικός Κομποτάδων
Ένωση 2010 – Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Αγρότης Λιανοκλαδίου – Τσούκα
3η Αγωνιστική 12η
Μεξιατικός – Δόξα Ζηλευτού
Τσούκα – Θύελλα Ροδωνιάς
Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς
Εθνικός Κομποτάδων – Αγρότης Λιανοκλαδίου
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Ένωση 2010
4η Αγωνιστική 13η
Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
Θύελλα Ροδωνιάς – Εθνικός Κομποτάδων
Δόξα Ζηλευτού – Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Τσούκα – Μεξιατικός
Αγρότης Λιανοκλαδίου – Ένωση 2010
5η Αγωνιστική 14η
Μεξιατικός – Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Αγρότης Λιανοκλαδίου
Εθνικός Κομποτάδων – Τσούκα
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Δόξα Ζηλευτού
Ένωση 2010 – Θύελλα Ροδωνιάς
6η Αγωνιστική 15η
Θύελλα Ροδωνιάς – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς
Δόξα Ζηλευτού – Αγρότης Λιανοκλαδίου
Τσούκα – Ένωση 2010
Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
Εθνικός Κομποτάδων – Μεξιατικός
7η Αγωνιστική 16η
Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Τσούκα
Δόξα Ζηλευτού – Θύελλα Ροδωνιάς
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Μεξιατικός
Ένωση 2010 – Εθνικός Κομποτάδων
Αγρότης Λιανοκλαδίου – Αναγέννηση Γιαννιτσούς
8η Αγωνιστική 17η
Μεξιατικός – Ένωση 2010
Τσούκα – Δόξα Ζηλευτού
Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Θύελλα Ροδωνιάς
Εθνικός Κομποτάδων – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς
Αγρότης Λιανοκλαδίου – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
9η Αγωνιστική 18η
Μεξιατικός – Αγρότης Λιανοκλαδίου
Θύελλα Ροδωνιάς – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
Δόξα Ζηλευτού – Εθνικός Κομποτάδων
Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Τσούκα
Ένωση 2010 – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική 10η
Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Όμβρος Ομβριακής
Πελασγιακός – ΑΕ Εχιναίων
Δίβρη – ΠΑΟ Ανθήλης
Αχιλλέας Δομοκού – Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
Ρεπό: Γαρδίκι
2η Αγωνιστική 11η
Όμβρος Ομβριακής – Πελασγιακός
Γαρδίκι – Θύελλα Μεγ. Βρύσης
ΠΑΟ Ανθήλης – Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
ΑΕ Εχιναίων – Αχιλλέας Δομοκού
Ρεπό: Δίβρη
3η Αγωνιστική 12η
Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Πελασγιακός
Δίβρη – Γαρδίκι
Αχιλλέας Δομοκού – Όμβρος Ομβριακής
ΠΑΟ Ανθήλης – ΑΕ Εχιναίων
Ρεπό: Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
4η Αγωνιστική 13η
Όμβρος Ομβριακής – ΠΑΟ Ανθήλης
Γαρδίκι – Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
Πελασγιακός – Αχιλλέας Δομοκού
Δίβρη – Θύελλα Μεγ. Βρύσης
Ρεπό: ΑΕ Εχιναίων
5η Αγωνιστική 14η
Θύελλα Μεγ. Βρύσης – Αχιλλέας Δομοκού
Δόξα Μοσχοχωρίου 2011 – Δίβρη
ΠΑΟ Ανθήλης – Πελασγιακός
ΑΕ Εχιναίων – Γαρδίκι
Ρεπό: Όμβρος Ομβριακής
6η Αγωνιστική 15η
Γαρδίκι – Όμβρος Ομβριακής
Δίβρη – ΑΕ Εχιναίων
Αχιλλέας Δομοκού – ΠΑΟ Ανθήλης
Δόξα Μοσχοχωρίου 2011 – Θύελλα Μεγ. Βρύσης
Ρεπό: Πελασγιακός
7η Αγωνιστική 16η
Όμβρος Ομβριακής – Δίβρη
Πελασγιακός – Γαρδίκι
ΠΑΟ Ανθήλης – Θύελλα Μεγ. Βρύσης
ΑΕ Εχιναίων – Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
Ρεπό: Αχιλλέας Δομοκού
8η Αγωνιστική 17η
Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΕ Εχιναίων
Δίβρη – Πελασγιακός
Αχιλλέας Δομοκού – Γαρδίκι
Δόξα Μοσχοχωρίου 2011 – Όμβρος Ομβριακής
Ρεπό: ΠΑΟ Ανθήλης
9η Αγωνιστική 18η
Γαρδίκι – ΠΑΟ Ανθήλης
Πελασγιακός – Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
Αχιλλέας Δομοκού – Δίβρη
ΑΕ Εχιναίων – Όμβρος Ομβριακής
Ρεπό: Θύελλα Μεγ. Βρύσης