Super League 2: Ξεκινούν τα Playoff& Playout

Όλα έτοιμα για τις υποθέσεις ανόδου και υποβιβασμού

Την Τετάρτη 21 Απριλίου ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Super League 2, κάνοντας ξεκάθαρο το τοπίο αναφορικά με τις ομάδες που θα συμμετέχουν στα Playoff& Playout, όπου εκκρεμούσε ένα εισιτήριο, αυτό της 6ης και 7ης θέσης.

Στην τελευταία αγωνιστική δεν υπήρξαν πολλές διαφοροποιήσεις στον βαθμολογικό πίνακα, με μόνη εξαίρεση την είσοδο του Διαγόρα Ρόδου στην πρώτη εξάδα και την πτώση της Παναχαϊκής στην 7η θέση, η οποία συνετρίβη από την Ξάνθη με σκορ 4-0.  Ο Λεβαδειακός επικράτησε και εκείνος με 4-0 επί της Δόξας, μειώνοντας την διαφορά του από τον πρωτοπόρο Ιωνικό, όπως και η Ξάνθη, στους 6 βαθμούς, έπειτα από την ισοπαλία του τελευταίου με την ομάδα των Χανίων.

Ετσι στα play offs θα συμμετάσχουν   Ιωνικός, Λεβαδειακός, Ξάνθη, Εργοτέλης, Χανιά, Διαγόρας και μετά από 5 αγώνες που θα δώσουν (μονοί μεταξύ τους), ο πρώτος θα ανέβει στη μεγάλη κατηγορία και ο 2ος θα δώσει διπλό μπαράζ με τον 13ο της Super League 1.
Στα play out, επίσης 5 αγώνες (μονοί μεταξύ τους) θα έχουμε τους ΟΦ Ιεράπετρας, ΑΕ Καραϊσκάκης, Δόξα Δράμας, Τρίκαλα, Απόλλων Λάρισας και Παναχαϊκή. Θα υποβιβαστούν οι 2 τελευταίοι.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OFF

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/04)

Ιωνικός – Λεβαδειακός

Ξάνθη- Χανιά

Εργοτέλης – Διαγόρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05)

Χανιά – Ιωνικός

Διαγόρας – Ξάνθη

Λεβαδειακός – Εργοτέλης

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05)

Ιωνικός – Ξάνθη

Λεβαδειακός – Διαγόρας

Εργοτέλης – Χανιά

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05)

Διαγόρας – Ιωνικός

Ξάνθη – Εργοτέλης

Λεβαδειακός – Χανιά

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/05)

Ιωνικός – Εργοτέλης

Ξάνθη – Λεβαδειακός

Χανιά – Διαγόρας

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/04)

Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας

Τρίκαλα – Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας – ΟΦ Ιεράπετρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05)

Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή

ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05)

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05)

ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/05)

Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας

Την Τετάρτη 21 Απριλίου ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Super League 2, κάνοντας ξεκάθαρο το τοπίο αναφορικά με τις ομάδες που θα συμμετέχουν στα Playoff& Playout, όπου εκκρεμούσε ένα εισιτήριο, αυτό της 6ης και 7ης θέσης.

Στην τελευταία αγωνιστική δεν υπήρξαν πολλές διαφοροποιήσεις στον βαθμολογικό πίνακα, με μόνη εξαίρεση την είσοδο του Διαγόρα Ρόδου στην πρώτη εξάδα και την πτώση της Παναχαϊκής στην 7η θέση, η οποία συνετρίβη από την Ξάνθη με σκορ 4-0.  Ο Λεβαδειακός επικράτησε και εκείνος με 4-0 επί της Δόξας, μειώνοντας την διαφορά του από τον πρωτοπόρο Ιωνικό, όπως και η Ξάνθη, στους 6 βαθμούς, έπειτα από την ισοπαλία του τελευταίου με την ομάδα των Χανίων.

Ετσι στα play offs θα συμμετάσχουν   Ιωνικός, Λεβαδειακός, Ξάνθη, Εργοτέλης, Χανιά, Διαγόρας και μετά από 5 αγώνες που θα δώσουν (μονοί μεταξύ τους), ο πρώτος θα ανέβει στη μεγάλη κατηγορία και ο 2ος θα δώσει διπλό μπαράζ με τον 13ο της Super League 1.
Στα play out, επίσης 5 αγώνες (μονοί μεταξύ τους) θα έχουμε τους ΟΦ Ιεράπετρας, ΑΕ Καραϊσκάκης, Δόξα Δράμας, Τρίκαλα, Απόλλων Λάρισας και Παναχαϊκή. Θα υποβιβαστούν οι 2 τελευταίοι.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OFF

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/04)

Ιωνικός – Λεβαδειακός

Ξάνθη- Χανιά

Εργοτέλης – Διαγόρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05)

Χανιά – Ιωνικός

Διαγόρας – Ξάνθη

Λεβαδειακός – Εργοτέλης

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05)

Ιωνικός – Ξάνθη

Λεβαδειακός – Διαγόρας

Εργοτέλης – Χανιά

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05)

Διαγόρας – Ιωνικός

Ξάνθη – Εργοτέλης

Λεβαδειακός – Χανιά

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/05)

Ιωνικός – Εργοτέλης

Ξάνθη – Λεβαδειακός

Χανιά – Διαγόρας

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/04)

Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας

Τρίκαλα – Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας – ΟΦ Ιεράπετρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05)

Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή

ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05)

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05)

ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/05)

Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *