Αθλήτρια θα εκπροσωπήσει τον ΄΄Ερμή Σχηματαρίου΄΄ στους Βαλκανικούς Αγώνες Κ20 στη Κωνσταντινούπολη

Προσθέστε Εδώ το Κείμενο Επικεφαλίδας σας

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Εκτύπωση

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο η αθλήτρια του «Ερμή Σχηματαρίου» και πρωταθλήτρια Ελλάδος, κ. Μιχαέλα Μπλατσιώτη, θα εκπροσωπήσει την χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20 που θα λάβει χώρα στη Κωνσταντινούπολη. Η κ. Μπλατσιώτη θα αγωνιστεί στα 200 μέτρα γυναικών.

Αξίζει να σημειωθεί πως η αθλήτρια του «Ερμή Σχηματαρίου» κλήθηκε στην Εθνική Ομάδα μετά την παρουσία της στο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών στη Πάτρα, όπου έκανε χρόνο 25,15.

Η όμαδα της Ελλάδας θα ταξιδέψει για την Τουρκία την Παρασκευή και θα επιστρέψει την Δευτέρα.

Αναλυτικότερα όλοι οι αθλητές που θα συμμετάσχουν στους αγώνες:

Ανδρες

100 μ. και 200 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (ΓΣ ?θλος Κερατσινίου)
400 μ.: Κώστας Κάπουλας (ΓΕ Αγρινίου)
1.500 μ.: Πέτρος Παπαϊωάννου (ΠΓΣ)
3.000 μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
5.000 μ. Νίκος Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου)
110 μ. εμπ.: Βασίλης Αρβανίτης (ΓΣ Έδεσσας)
400 μ. εμπ.: Χρήστος Γκάρας (ΓΣ Νίκη Βόλου)
3.000 μ. στιπλ: Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης Κάλυμνος 2000)
Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας)
Επί κοντώ: Σωτήρης Χήτας (Αμεινίας Μεσογείων)
Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία και Δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
10αθλο: Θανάσης Παρασκευάς (Πυγμή Ευόσμου)
Γυναίκες

100 μ. και 200 μ.: Ζωή Τραγουστή (Αίολος Μακεδονίας)
200 μ.: Μιχαέλα Μπλατσιώτη (Ερμής Σχηματαρίου)
400 μ.: Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣΙ)
800 μ.: Έλλη- Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
1.500 μ.: Ελένη Ιωαννίδου (ΟΚΑ Βικέλας)
5.000 μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος)
400 μ. εμπ.: Γεωργία Παραστρατίδου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων), Ηρώ Βραδή (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
Δισκοβολία: Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο η αθλήτρια του «Ερμή Σχηματαρίου» και πρωταθλήτρια Ελλάδος, κ. Μιχαέλα Μπλατσιώτη, θα εκπροσωπήσει την χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20 που θα λάβει χώρα στη Κωνσταντινούπολη. Η κ. Μπλατσιώτη θα αγωνιστεί στα 200 μέτρα γυναικών.

Αξίζει να σημειωθεί πως η αθλήτρια του «Ερμή Σχηματαρίου» κλήθηκε στην Εθνική Ομάδα μετά την παρουσία της στο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών στη Πάτρα, όπου έκανε χρόνο 25,15.

Η όμαδα της Ελλάδας θα ταξιδέψει για την Τουρκία την Παρασκευή και θα επιστρέψει την Δευτέρα.

Αναλυτικότερα όλοι οι αθλητές που θα συμμετάσχουν στους αγώνες:

Ανδρες

100 μ. και 200 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (ΓΣ ?θλος Κερατσινίου)
400 μ.: Κώστας Κάπουλας (ΓΕ Αγρινίου)
1.500 μ.: Πέτρος Παπαϊωάννου (ΠΓΣ)
3.000 μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
5.000 μ. Νίκος Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου)
110 μ. εμπ.: Βασίλης Αρβανίτης (ΓΣ Έδεσσας)
400 μ. εμπ.: Χρήστος Γκάρας (ΓΣ Νίκη Βόλου)
3.000 μ. στιπλ: Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης Κάλυμνος 2000)
Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας)
Επί κοντώ: Σωτήρης Χήτας (Αμεινίας Μεσογείων)
Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία και Δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
10αθλο: Θανάσης Παρασκευάς (Πυγμή Ευόσμου)
Γυναίκες

100 μ. και 200 μ.: Ζωή Τραγουστή (Αίολος Μακεδονίας)
200 μ.: Μιχαέλα Μπλατσιώτη (Ερμής Σχηματαρίου)
400 μ.: Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣΙ)
800 μ.: Έλλη- Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
1.500 μ.: Ελένη Ιωαννίδου (ΟΚΑ Βικέλας)
5.000 μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος)
400 μ. εμπ.: Γεωργία Παραστρατίδου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων), Ηρώ Βραδή (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
Δισκοβολία: Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΔΙΑΒΑΣΤΕ