Βόλος – Λαμία 2-1

Την ήττα γνώρισε η Λαμία στο Πανθεσσαλικό Στάδιο από την ομάδα του Βόλου, με σκορ 2-1, το απόγευμα της Κυριακής (12/9), στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Interwetten

Εκτύπωση

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό. Ο Ρομέρο, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Saranov. Στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Μπαρτόλο, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0. Ο Βόλος διπλασίασε τα τέρματά του στο 42ο λεπτό με σουτ του Φαν Βεέρτ.

Η ομάδα της Λαμίας μείωσε το σκορ στο 52ο λεπτό. Μετά το λάθος του τερματοφύλακα του Βόλου,  Κλέιμαν, ο Tyronne πήρε την μπάλα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

Στο 83′ ο Λουκάς Βύντρα με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο κι έγραψε ιστορία. Με αυτή τη συμμετοχή ο έμπειρος αμυντικός σε ηλικία 40 χρονών, 7 μηνών και 7 ημερών έγινε ο γηραιότερος ποδοσφαιριστής που παίζει στη μεγάλη κατηγορία.

ΒΟΛΟΣ (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Τσοκάνης, Φερνάντες (85′ Βοϊτκόφσκι), Μπαριέντος (77′ Σουάρες), Ρεγκατίν, Βαρτόλο, Φαν Βερτ (67′ Ροσέρο)

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Saranov, Adejo (46’ Μαζουλουξής), Τζανετόπουλος (83’ Βύντρα), Martinez, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Γκέντσογλου (46’ Tyronne), Nunez, Ελευθεριάδης (46’ Μανουσάκης), Romanic, Καραμάνος (73’ Μανούσος).