Στερεά: Πρόγραμμα ψεκασμών για τα κουνούπια αυτή την εβδομάδα

Από 4 έως 8 Οκτωβρίου 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Εκτύπωση

Η Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας & Κοινων. Μέριμνας  της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας γνωστοποιεί στους κατοίκους της Περιφέρειας το πρόγραμμα ψεκασμών για τα κουνούπια  της εβδομάδας 04 έως 08 Οκτωβρίου 2021.

Επίσης υπενθυμίζετε, και πάλι στους κατοίκους της Περιφέρειας να ελαχιστοποιήσουν τις εστίες αναπαραγωγής κουνουπιών που έχουν δημιουργηθεί σε κάθε σημείο με λιμνάζοντα ύδατα στις αυλές, στις βεράντες και τους ακάλυπτους χώρους των σπιτιών τους, προκειμένου να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην καταπολέμηση των κουνουπιών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ                                      4-8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021  ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗΤΕΤΑΡΤΗΠΕΜΠΤΗΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
4/10/20215/10/20216/10/20217/10/20218/10/2021
ΒΟΙΩΤΙΑΔ. ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ                                                                                                                                                                                 (Λιβαδειά)Δ. ΘΗΒΑΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΥ                                                                 (Άσκρη, Νεοχώρι, Μαυρομάτι, Θεσπιές, Λεοντάρι, Βάγια)Δ. ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ
(Κάστρο, Κόκκινο, Ακραίφνιο, Αγ. Ιωάννης)
Δ. ΘΗΒΑΣ                                                                 (Λεύκτρα, Λιβαδόστρα, Καπαρέλλι, Αγ. Βασίλης)
Δ. ΤΑΝΑΓΡΑΣ                                                                                                                                                                                  (Άρμα, Τανάγρα, Δήλεσι, Καλλιθέα, Ασωπία, Κλειδί, Άγιος Θωμάς)Δ. ΘΗΒΑΣ                                                                 (Θήβα)
Δ. ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ
(Ορχομενός, Διόνυσος, Καρυά, Αγιος Ανδρέας, Άγιος Σπυρίδων, Καρυά, Άγιος Δημήτρης, Μαυρόγεια, Πύργος, Παύλο, Λούτσι)
Δ. ΘΗΒΑΣ                                                                 (Ξηρονομή, Αλυκή, Ελλοπία, Θίσβη, Δομβραίνα, Πρόδρομος, Σαράντη)
ΕΥΒΟΙΑΔ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                                      (Νέα Αρτάκη, Χαλκίδα, Λιανή Άμμος, Έξω Παναγίτσα, Δοκός Νέα Λάμψακος, Μύτικας, Άγιος Νικόλαος, Αφράτι, Φύλλα, Βασιλικό, Λευκαντί)Δ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ                                                                  (Άγιος Ανδρέας, Μαλακώντα, Ερέτρια, Μαγούλα, Αμάρυνθος, Γυμνό, Καλλιθέα, Άνω Βάθεια, Γαλάζια Νερά)Δ. ΚΑΡΥΣΤΟΥ                                              (Αλμυροπόταμος, Παναγία, Μεσοχώρια, Ραπταίοι, παρ. Αρμυρίχι, Τσακκαίοι, Δήλησο, Πολυπόταμος, Νέα Στύρα, Κουβέλες, Ζωοδόχος πηγή, Λεύκα, Στύρα, Κάψαλα)Δ. ΚΥΜΗΣ-ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                                                     (Λέπουρα, Δροσιά, Κριεζά, Πετριές, Αγ. Απόστολοι, Κουτουμουλάς, Δύστος, Αλώνια, Κοσκινά, Πράσινο, Αργυρό, Αγιος Δημήτριος, Μπούφαλο, Ζάρακες)
ΦΘΙΩΤΙΔΑΔ. ΛΑΜΙΕΩΝ                                                                              (Ροδίτσα, Ανθήλη, Θερμοπύλες)Δ. ΣΤΥΛΙΔΑΣ                                                                           (Αυλάκι, Αγία Μαρίνα, Στυλίδα, Μελίσσια, Πεταράδες, Άνυδρο, Καραβόμυλος Αχινός, Πλατανιάς)Δ. ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ                                                                            (Αγία Τριάδα, Μώλος, Σκάρφια, Άγιος Σεραφείμ, Νέο Θρόνιο, Αγία Αικατερίνη, Καινούργιο, Καμένα Βούρλα)Δ. ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΕΛΑΤΕΙΑΣ                                                                         (Άνω Καλύβια, Κάτω Καλύβια, Κάτω Τιθορέα, Πναγίτσα, Ελάτεια, Λευκοχώρι, Αγία Παρασκευή, Αγία Μαρίνα, Σφάκα, Μόδι)
Δ. ΛΑΜΙΕΩΝ                                                                                                (Σταυρός, Αγριλιά, Λυγαριά, Στίρφακα, Ζηλευτό, Λειανοκλάδι, Αμούρι)Δ. ΔΟΜΟΚΟΥ                                                                                           (Πουρνάρι, Βάρδαλη, Αγραπίδια, Ν. Μοναστήρι, Σοφιάδα,  Εκκάρα, Γαβράκια,Πετρίλια,  Βελεσιώτες, Θαυμακός)Δ. ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ                                                                                                  (Μακρακώμης, Μεσοποταμία, Σπερχειάδα, Κάτω Καλλιθέα, Αγ. Σώστης)
Δ. ΛΟΚΡΩΝ                                                                     (Κυπαρίσσι, Τραγάνα, Θεολόγος, Μαλεσίνα, Προσκυνάς, Μάζι, Μαρτίνο, Λάρυμνα)
ΦΩΚΙΔΑΔ. ΔΩΡΙΔΑΣ-ΔΕΛΦΩΝ                                                                        (Μαλάματα, Μαναγούλη, Φυσ.συστ, Χιλιαδού,Μοναστηράκι, Ευπάλιο, Πευκάκι, Ν. Κούκουρα, Γρηγορίτικα, Καστρακι, Μαραθιάς, Σκάλωμα, Μαγούλα, παρ. Σεργούλας, Γλυφάδα, Χανια, Σπηλιά, Αγ. Σπυρίδωνας, Άγιος Νικόλαος, Ιτέα)

Η Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας & Κοινων. Μέριμνας  της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας γνωστοποιεί στους κατοίκους της Περιφέρειας το πρόγραμμα ψεκασμών για τα κουνούπια  της εβδομάδας 04 έως 08 Οκτωβρίου 2021.

Επίσης υπενθυμίζετε, και πάλι στους κατοίκους της Περιφέρειας να ελαχιστοποιήσουν τις εστίες αναπαραγωγής κουνουπιών που έχουν δημιουργηθεί σε κάθε σημείο με λιμνάζοντα ύδατα στις αυλές, στις βεράντες και τους ακάλυπτους χώρους των σπιτιών τους, προκειμένου να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην καταπολέμηση των κουνουπιών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ                                      4-8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021  ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗΤΕΤΑΡΤΗΠΕΜΠΤΗΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
4/10/20215/10/20216/10/20217/10/20218/10/2021
ΒΟΙΩΤΙΑΔ. ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ                                                                                                                                                                                 (Λιβαδειά)Δ. ΘΗΒΑΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΥ                                                                 (Άσκρη, Νεοχώρι, Μαυρομάτι, Θεσπιές, Λεοντάρι, Βάγια)Δ. ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ
(Κάστρο, Κόκκινο, Ακραίφνιο, Αγ. Ιωάννης)
Δ. ΘΗΒΑΣ                                                                 (Λεύκτρα, Λιβαδόστρα, Καπαρέλλι, Αγ. Βασίλης)
Δ. ΤΑΝΑΓΡΑΣ                                                                                                                                                                                  (Άρμα, Τανάγρα, Δήλεσι, Καλλιθέα, Ασωπία, Κλειδί, Άγιος Θωμάς)Δ. ΘΗΒΑΣ                                                                 (Θήβα)
Δ. ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ
(Ορχομενός, Διόνυσος, Καρυά, Αγιος Ανδρέας, Άγιος Σπυρίδων, Καρυά, Άγιος Δημήτρης, Μαυρόγεια, Πύργος, Παύλο, Λούτσι)
Δ. ΘΗΒΑΣ                                                                 (Ξηρονομή, Αλυκή, Ελλοπία, Θίσβη, Δομβραίνα, Πρόδρομος, Σαράντη)
ΕΥΒΟΙΑΔ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                                      (Νέα Αρτάκη, Χαλκίδα, Λιανή Άμμος, Έξω Παναγίτσα, Δοκός Νέα Λάμψακος, Μύτικας, Άγιος Νικόλαος, Αφράτι, Φύλλα, Βασιλικό, Λευκαντί)Δ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ                                                                  (Άγιος Ανδρέας, Μαλακώντα, Ερέτρια, Μαγούλα, Αμάρυνθος, Γυμνό, Καλλιθέα, Άνω Βάθεια, Γαλάζια Νερά)Δ. ΚΑΡΥΣΤΟΥ                                              (Αλμυροπόταμος, Παναγία, Μεσοχώρια, Ραπταίοι, παρ. Αρμυρίχι, Τσακκαίοι, Δήλησο, Πολυπόταμος, Νέα Στύρα, Κουβέλες, Ζωοδόχος πηγή, Λεύκα, Στύρα, Κάψαλα)Δ. ΚΥΜΗΣ-ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                                                     (Λέπουρα, Δροσιά, Κριεζά, Πετριές, Αγ. Απόστολοι, Κουτουμουλάς, Δύστος, Αλώνια, Κοσκινά, Πράσινο, Αργυρό, Αγιος Δημήτριος, Μπούφαλο, Ζάρακες)
ΦΘΙΩΤΙΔΑΔ. ΛΑΜΙΕΩΝ                                                                              (Ροδίτσα, Ανθήλη, Θερμοπύλες)Δ. ΣΤΥΛΙΔΑΣ                                                                           (Αυλάκι, Αγία Μαρίνα, Στυλίδα, Μελίσσια, Πεταράδες, Άνυδρο, Καραβόμυλος Αχινός, Πλατανιάς)Δ. ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ                                                                            (Αγία Τριάδα, Μώλος, Σκάρφια, Άγιος Σεραφείμ, Νέο Θρόνιο, Αγία Αικατερίνη, Καινούργιο, Καμένα Βούρλα)Δ. ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΕΛΑΤΕΙΑΣ                                                                         (Άνω Καλύβια, Κάτω Καλύβια, Κάτω Τιθορέα, Πναγίτσα, Ελάτεια, Λευκοχώρι, Αγία Παρασκευή, Αγία Μαρίνα, Σφάκα, Μόδι)
Δ. ΛΑΜΙΕΩΝ                                                                                                (Σταυρός, Αγριλιά, Λυγαριά, Στίρφακα, Ζηλευτό, Λειανοκλάδι, Αμούρι)Δ. ΔΟΜΟΚΟΥ                                                                                           (Πουρνάρι, Βάρδαλη, Αγραπίδια, Ν. Μοναστήρι, Σοφιάδα,  Εκκάρα, Γαβράκια,Πετρίλια,  Βελεσιώτες, Θαυμακός)Δ. ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ                                                                                                  (Μακρακώμης, Μεσοποταμία, Σπερχειάδα, Κάτω Καλλιθέα, Αγ. Σώστης)
Δ. ΛΟΚΡΩΝ                                                                     (Κυπαρίσσι, Τραγάνα, Θεολόγος, Μαλεσίνα, Προσκυνάς, Μάζι, Μαρτίνο, Λάρυμνα)
ΦΩΚΙΔΑΔ. ΔΩΡΙΔΑΣ-ΔΕΛΦΩΝ                                                                        (Μαλάματα, Μαναγούλη, Φυσ.συστ, Χιλιαδού,Μοναστηράκι, Ευπάλιο, Πευκάκι, Ν. Κούκουρα, Γρηγορίτικα, Καστρακι, Μαραθιάς, Σκάλωμα, Μαγούλα, παρ. Σεργούλας, Γλυφάδα, Χανια, Σπηλιά, Αγ. Σπυρίδωνας, Άγιος Νικόλαος, Ιτέα)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΔΙΑΒΑΣΤΕ