Τα συγχαρητήρια του Δημάρχου Λεβαδέων στους αθλητές του Α.Κ.Ο.Λ.

Για τις διακρίσεις και τη συμμετοχή τους στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου της Χαλκίδας

30 Νοεμβρίου 2021

του/της Θεοφανία Μίγκου

Τα συγχαρητήριά του εξέφρασε ο Δήμαρχος Λεβαδέων, κ. Ιωάννης Δ. Ταγκαλέγκας στους μικρούς αθλητές και αθλήτριες του Αθλητικού Κολυμβητικού Ομίλου Λιβαδειάς (Α.Κ.Ο.Λ.), για την συμμετοχή τους στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου (τέτραθλα) κατηγορία ΠΠΒ-ΠΚΒ στις κατηγορίες Κ12 & Κ 14, που έγινε στη Χαλκίδα, την 6η Νοεμβρίου 2021.

Οι μικροί αθλητές και αθλήτριες κατέκτησαν συνολικά 8 μετάλλια και πέτυχαν πολλά ατομικά ρεκόρ.

Η Μαρία Μαυρίκη κατέλαβε την 1η θέση στα 1200μ. με χρόνο 4:39:63 και τη 2η θέση στα 60μ.

Ο Βασίλης Ζυγογιάννης κατέκτησε την 2η θέση στα 1200 με χρόνο 4.03.02 και τη 2η θέση στο μπαλάκι με 45,40μ.

Ο Βασίλης Μικέλης κατέκτησε την 3η θέση στο μπαλάκι με 41,60μ.

Ο Αθανάσιος Μπάρλος κατέλαβε την 3η θέση στο ύψος με 1,25 μ. και την 3η θέση στη σφαίρα με 8,90 μ.

Στη Μικτή Σκυτάλη 6χ50 ο ΑΚΟΛ κατέλαβε την 3η θέση.

Ιδιαίτερη μνεία έγινε για τους μικρούς αθλητές : Ελένη –Μαρία Ζώνα, Εριφύλη Καραγιαννάκη, Αλεξάνδρα Καλιώρη, Φιλόθεος Δαλαμάγκας, Ευάγγελος Τσώτσης, Κώστας Βαλμάς, Πέτρος Κωνσταντίνης, Ευαγγελία Μικάλη, Ελισσάβετ Ταζεδάκη, Λυδία Τσιφή, Άρτεμις Τσούρα, για τις καλές τους εμφανίσεις και τα ατομικά τους ρεκόρ.

Ο κ. Ταγκαλέγκας συνεχάρη επίσης τους προπονητές κ. Μιχάλη Τόλια, κ. Δήμητρα Αναγνώστου και κ. Κωνσταντίνο Μίγα, όπως και τους γονείς όλων των παιδιών, για την πολύτιμη στήριξη τους και την ενίσχυση του αθλητικού τους ιδεώδες, κάνοντας μας όλους υπερήφανους.